GURU: Rozlučka s legendou hip hopu

Guru rozlučka
Známý americký rapper K. E. Elam alias "Guru" nás 19. dubna opustil po dlouhém boji s rakovinou. Přijďte se s ním symbolicky rozloučit, připomeňte si jeho tvorbu a zavzpomínejte. Zveme vás do klubu Abaton, kde se uskuteční rozlučková akce "A Tribute To Guru", doražte i vy!


Je to již dva týdny, co nás opustila jedna z velkých legend – americký rapper Guru. Patříte-li mezi ty, kteří k němu jakýmkoli způsobem vzhlíželi či uznávali jeho tvorbu, můžete se s ním přijít symbolicky rozloučit do Abatonu. V pátek 7. května zde od 20 hodin proběhne vzpomínková akce „A Tribute To Guru“, kam budou mít všichni návštěvníci přístup zdarma.

 

Guru rozlučkaDo pražského klubu zamíří DJs Wich, Mike Trafik, Orion, Jorgos, Maztah, Kwé, Mad Skill, Rawal, Robot, Skupla, Noir a Kolack. Všichni umělci, kteří na akci vystoupí, tak učiní bez nároku na honorář. Přijďte je podpořit a zavzpomínat s nimi na jedinečného umělce.

 

Keith Edward Elam narozený roku 1966, začínal svou hudební kariéru pod pseudonymem „MC Keithy E“, později se však přejmenoval na „Guru“ a pod tímto názvem se pak celosvětově proslavil. Byl členem hip hopové formace „Gang Starr“. V roce 1994 se vydal na sólovou dráhu a začal budovat svou vlastní kariéru. Své první samostatné album vydal až po jedenácti letech. Z jeho projektů patří mezi nejznámější například: Jazzmatazz Vol. 4 nebo The Timebomb/Back To The Future.
Ve svých 43 letech podlehl 19. dubna rakovině, se kterou přes rok bojoval. Americký rapper navštívil naši zem opakovaně, naposledy loni v březnu.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akce


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání