Vltava se vrací do Prahy na podzimním turné

Skupina VltavaNejoriginálnější česká skupina Vltava se loni po osmi letech vrátila z věčných lovišť zpátky na scénu. Od té doby pilně pracovali na novém albu s názvem KOMEDIANTI SE VRACEJÍ DOMŮ, jež bylo pokřtěno před dvěma měsíci v pražském Paláci Akropolis. Nyní je všichni fanoušci mohou spatřit naživo během podzimního turné po republice.


Skupina VltavaZ původní sestavy kapely zůstal její zakladatel, kytarista a zpěvák Robert Nabřenský, klávesista František Svačina a bubeník Martin Vajgl. K nim se přidal baskytarista Tomáš Uhlík a kytarista Peter Binder, který s Vltavou spolupracoval před sedmnácti lety na jejich úplně první desce „Mládí i tak velkou lásku bere s humorem“.

„Komedianti se vracejí domů“ je spolu s jednou „bestoffkou“ šesté album, které Vltava během svého působení natočila. Trvalo pouhý měsíc, než se jedna z jejích písní „Láska je možná“ dostala do čela hitparády Velká Sedma pražského Rádia 1. Skladby z nové desky, ale i staré oblíbené songy zazní na velkém podzimním turné po naší matičce vlasti.

Termíny koncertů:
29. 11. 2011 – Brno, Fléda
01. 12. 2011 – Praha, Divadlo Dobeška
02. 12. 2011 – Chomutov, Kulisárna
03. 12. 2011 – Havlíčkův, Brod Klub Oko
17. 12. 2011 – Nahořany, Pod Kapličkou

Skupina Vltava se zrodila v létě roku 1986 na popud kytaristy Roberta Nabřenského. Původně se měli jmenovat Bítlz, to se ale neujalo. Nakonec se metodou náhodného „plácání“ všeho, co koho napadlo, dostali k názvu nejdelší české řeky. O dva roky později se kapela poprvé rozpadla, ale hned na jaře následujícího roku ji Nabřenský dal znovu dohromady.

 

Skupina Vltava


První desku vydali až v roce 1994 a jmenovala se „Mládí i tak velkou lásku bere s humorem“. Následující tři alba „Šťastnej jako trám“, „Marx, Engels, Beatles“ a „Když bozi zestárnou“ vycházely vždy dva roky po sobě a v roce 2001, jakoby na rozloučenou dva roky před druhým rozpadem, vyšel výběr toho nejlepšího s prostým názvem „Best of“.

Styl jejich hudby se pohyboval v rovině všech možných stylů, na které si lze vzpomenout, míchala do sebe prvky rocku, jazzu i trampské písničky a dechovky a taky reggae, swing i cirkusové rytmy, jak o nich psal jeden z dobových „nekrologů“. Další informace o skupině Vltava naleznete na jejích oficiálních webových stránkách.


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Vltava

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Debbi zakončí své turné v pražském Roxy
Rihanna podruhé vystoupí v České republice!
Petr Kolář odstartoval vánoční turné
Aneta Langerová objeví Pár míst na novém turné

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání