Petr Kolář odstartoval vánoční turné

petr kolarV úterý 15. listopadu zahájil Petr Kolář v Klatovech své vánoční turné. Celkem navštíví 14 českých a moravských měst. „Koncipovali jsme ho většinou do divadelních a koncertních sálů, abych mohl s posluchači komunikovat. Věřím, že si společně vytvoříme příjemnou atmosféru, jakou má takový předsváteční mejdan mít,“ říká o turné Petr Kolář.


Jako první interpret v České republice využívá zpěvák na svých koncertech speciální vizuální efekty tzv. „videomapping“, který se dosud uplatňoval zejména při populárních projekcích na historické budovy. Tato technologie dokáže pomocí projekcí vytvářet jinou realitu. Společně s Petrem Kolářem vystoupí na každém koncertu jako hosté místní dětské sbory. Během prvního vystoupení v beznadějně vyprodaném klatovském divadle publikum nadšeně aplaudovalo písním z nového alba „Čas nás naučí“ včetně úspěšného singlu „Navzdory hříchům“. Ten stále  boduje v české rádiové hitparádě. Samozřejmě zazněly i osvědčené hity a také vánoční koledy ve speciálních úpravách, které si návštěvníci s Petrem Kolářem společně zazpívali.

Album “Čas nás naučí”, které Petr Kolář přes léto nahrával v Los Angeles společně s tamními špičkovými muzikanty, vyšlo v říjnu 2011.

PETR KOLÁŘ TURNÉProducentem v pořadí čtvrtého studiového alba Petra Koláře je Carmen Rizzo, který se podílel třeba na nahrávkách Alanis Morissette a byl dvakrát nominován na cenu Grammy. Kytary nahrál všestranný studiový muzikant Tim Pierce, jenž hrál na celé řadě titulů včetně alb „Dangerous“ Michaela Jacksona, „Human Touch“ Bruce Springsteena, deskách Celine Dion, Christiny Aguilery, Seala, Eltona Johna, Madonny nebo Santany. Oporou Kolářova alba jsou rovněž klávesy Jamieho Muhoberace. Ten zahrnul do seznamu svých spoluprací i Boba Dylana, Rolling Stones či Backstreet Boys. Baskytaru měl na starosti Chris Chaney, který byl mimo jiné členem kapely Alanis Morissette nebo Jane`s Addiction. Bubny nahrál Dorian Crozier. V minulosti spolupracoval s Pink, Celine Dion, Miley Cyrus alias Hannah Montanou a dalšími osobnostmi


Vánoční akustické turné Petra Koláře 2011

15. 11. 2011    Klatovy - Divadlo Klatovy
19. 11. 2011    Prostějov - Společenský dům Prostějov
20. 11. 2011    Brno - Janáčkovo Divadlo
23. 11. 2011    Tábor - Hotel Palcát
25. 11. 2011    Turnov - Kulturní centrum Turnov
27. 11. 2011    Praha    - Rudolfinum – Dvořákova síň
29. 11. 2011    Jihlava - Divadelní sál
30. 11. 2011    Zlín - Velké kino Zlín
8. 12. 2011      Hradec Králové - Dům Kultury Střelnice
9. 12. 2011      Karlovy Vary    - Hotel Thermal
11. 12. 2011    České Budějovice - Kulturní Dům Vltava
13. 12. 2011    Kolín - Městský společenský dům
18. 12. 2011    Plzeň    - Parkhotel
21. 12. 2011    Ostrava - Dům kultury města Ostravy


 Text: Marta Říhová, BrainZone
Foto: Archiv

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Petr Kolář: „Život je čas, v němž sbíráte zkušenosti“
Nalaďte se na vánoční akustické turné Petra Koláře
Rihanna podruhé vystoupí v České republice!
Kat Mydlář stínal hlavy už stokrát

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání