Freddie Mercury se vrací na jeviště! Památku legendy uctí skupina Queenie

Vzpomínka na QueenBude tomu již dvacet let od chvíle, kdy náš svět navždy opustil rocker Freddie Mercury. Popularita mu vzala hodně, přesto vydržel své publikum bavit celé dvě dekády, což mu vyneslo miliony oddaných fanoušků, kteří mu zůstali věrní i dlouho po jeho smrti. Nestárnoucí hity britské legendy sedmdesátých a osmdesátých let si můžete připomenout už tuto sobotu 19. listopadu na velkolepém koncertu VZPOMÍNKA NA QUEEN revivalové skupiny Quennie v pražském klubu Mlejn.


Společně se stovkami fanoušků si přijede na svého bratra zavzpomínat i zpěvákova mladší sestra Kashmira Cooke a jeho bývalý osobní tajemník Peter Freestone. Zlatým hřebem večera s nádechem nostalgie bude bezmála dvouhodinový koncert jedné z nejlepších revivalových kapel v Evropě.

 


Vzpomínka na QueenKromě nejznámějších hitů, jako jsou „We Are the Champions“, „Don’t Stop Me Now“ nebo „Show Must Go On“, má kapela připraveny i speciální lahůdky. Jednou z nich bude duet Barcelona, který Freddie Mercury nazpíval v roce 1987 se španělskou sopranistkou Montserrat Caballé  ku příležitosti kandidatury Španělska coby dějiště letních olympijských her konaných v roce 1992.

Píseň Mercury spolu s Caballé zazpíval ve španělské metropoli při slavnostním předání olympijské vlajky z jihokorejského Soulu. Podle některých tvrzení to bylo zpěvákovo vůbec poslední živé vystoupení předtím, než 24. listopadu 1991, více než půl roku před začátkem kýžené olympiády, zemřel.

Slavnostní duet si s Michaelem Kluchem alias Freddiem Mercurym zazpívá mladá sopranistka Tereza Mátlová, která mimo jiné získala ocenění Talent roku na operním festivalu v irském městě Wexford.

Neúspěšnou kapelu vytáhl ze dna jediný člověk: Farrokh Bulsara
Ani za celých čtyřicet let od svého vzniku hvězda jménem Queen nezapadla do temnot zapomnění. Historie této legendy se začala psát v roce 1970 v Londýně, kdy mladý student fyziky Brian May spolu se zubařem a bubeníkem Rogerem Taylorem založili kapelu Smile. Po neúspěchu jediného natočeného singlu od skupiny odešel tehdejší člen kapely Tim Staffel, který přemluvil bývalého spolužáka Farrokha Bulsaru, později známého pod pseudonymem Freddie Mercury, aby ho u Smile nahradil.

Vzpomínka na Queen


Jak se ukázalo, přijetí Freddieho za člena bandu bylo trefou do černého. Během jediného roku intenzivní práce skupina vyměnila šest baskytaristů a pilovala repertoár, jehož účinnost si ověřila jen několikrát na večírcích přátel. Nakonec se v kapele nastálo usadil benjamínek John Deacon a pod novým názvem Queen v roce 1971 proběhlo úplně první vystoupení skupiny, která se už navždy zapsala do našich myslí.Text: Jitka Hemelíková
Foto: Tereza Mátlová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Rihanna podruhé vystoupí v České republice!
Nalaďte se na vánoční akustické turné Petra Koláře
Aneta Langerová objeví Pár míst na novém turné
Wohnouti slaví 15 let a jedou na turné

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání