Tichá dohoda má nový videoklip k Reklamnímu andělovi

Tichá dohodaPražská skupina Tichá dohoda, která oslaví 25 let od svého založení, má nový retro videoklip k písni REKLAMNÍ ANDĚL – rockově laděnému songu ze svého nejznámějšího alba UNDERPOP. To vyšlo v roce 1992 pod hlavičkou Bontonu. Předloni, tedy roku 2009, vydal Supraphon zremasterovanou reedici s bonusy pod názvem UNDERPOP RECYCLED. Tichá dohoda plánuje svůj další, zároveň však i jediný koncert.


Protože se natáčení zhostila mladá filmařská a posluchačská generace, lze výrazovou paralelu a inspiraci hledat například u klipů Arctic Monkeys, Muse či Killers, protože nezobrazuje hrající hudebníky, ale má samostatný hraný příběh. Jedná se o groteskně absurdní skeč v béčkově komiksovém hávu, který sice vychází z textu písně a je parodií na konzumní způsob života, jak ho v písni vyjádřila Tichá dohoda v roce 1992, ale díky odlehčujícím animačním a střihovým prvkům přináší úsměvné a ironické odlehčení. REKLAMNÍ ANDĚL, personifikovaný hercem a jeho dekadentním dvojčlenným dámským doprovodem, násilně přesvědčuje své oběti na parkovišti nákupního centra, aby přijaly koncentrovaný konzum a jeho produkty za svoje.

Tichá dohodaScénáře a režie se ujal student Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku Luboš Rezler, kamery a dramaturgie jeho spolužák Jan Štětina. Tato autorská dvojice byla oceněna za svůj debut „Izolace” Hlavní cenou na festivalu krátkých filmů MichaelFest. Autorem fotografií z natáčení  je další student FAMO Petr Chvátal.

3.50/5 (2 Hlasy)


„Šlo nám o to zjistit, zda naše hudba ještě oslovuje mladou generaci a k našemu příjemnému překvapení si tvůrci klipu po dlouhém poslechu celé diskografie vybrali píseň REKLAMNÍ ANDĚL z 19 let starého alba UNDERPOP. Věříme, že jejich současný hudební pocit a moderní vizuální jazyk klipu pomohou oslovit i další posluchače z jejich generace,” říká jeden z členů kapely Dan Šustr. „Natočení retro-videoklipu je navíc inovativním uměleckým přístupem k naší hudební tvorbě a rozhodně i inovací v marketingové komunikaci. Protože nevydáváme nový materiál, nýbrž slavíme významné výročí, v jehož rámci rekapitulujeme všechno dobré, co jsme za tu dobu udělali, je takový videonávrat zcela na místě.”

Tichá dohodaKřest klipu REKLAMNÍ ANDĚL proběhne na výročním koncertu 25 let Tiché dohody, a to ve čtvrtek 8. prosince od 20 hodin v pražském Kulturním centru Vltavská. Na akci se jako hosté objeví i hudebníci ze zakládající formace a ze všech hlavních sestav, jak se měnily v průběhu času s nahráváním jednotlivých alb.
3.33/5 (3 Hlasy)


Dramaturgie koncertu nabídne průřez celou dosavadní tvorbou a všemi vydanými CD,  včetně největších hitů skupiny „Má duše se vznáší“, „Kotva a Kříž“, „Tulák po hvězdách“, „Kde spí andělé“, „Večírek osamělých srdcí”, ale také retrospektivu písní, které v průběhu času z koncertního repertoáru zmizely, protože byly nahrazeny aktuálnějšími „Chci přežít“, „Milion tajemství“, „Cizí pohled“, „Reklamní anděl“, „Kdo z vás“, „Peklo a ráj“ a další.

Jedná se o první a jediné vystoupení skupiny v Praze po 10 letech (poslední pražský koncert TD se uskutečnil v Lucerna Music Baru v roce 2001). Tichá dohoda letos poprvé po osmileté pauze vystoupila na trutnovském festivalu a byla vřele přijata diváky i novináři. Energii a chuť do hraní zjevně neztratila. Současnou sestavu Tiché dohody tvoří Dan Šustr (kytary, zpěv a další nástroje), Blanka Šrůmová (zpěv, klávesy, kytara), Michal „Sherry“ Šerák (baskytara, zpěv -  člen skupiny od roku 1999) a Václav „Wendy“ Šváb (bicí, zpěv – člen od roku 1996).


 Text: Václav Votruba
Foto: Tichá dohoda


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání