Tichá dohoda má nový videoklip k Reklamnímu andělovi

Tichá dohodaPražská skupina Tichá dohoda, která oslaví 25 let od svého založení, má nový retro videoklip k písni REKLAMNÍ ANDĚL – rockově laděnému songu ze svého nejznámějšího alba UNDERPOP. To vyšlo v roce 1992 pod hlavičkou Bontonu. Předloni, tedy roku 2009, vydal Supraphon zremasterovanou reedici s bonusy pod názvem UNDERPOP RECYCLED. Tichá dohoda plánuje svůj další, zároveň však i jediný koncert.


Protože se natáčení zhostila mladá filmařská a posluchačská generace, lze výrazovou paralelu a inspiraci hledat například u klipů Arctic Monkeys, Muse či Killers, protože nezobrazuje hrající hudebníky, ale má samostatný hraný příběh. Jedná se o groteskně absurdní skeč v béčkově komiksovém hávu, který sice vychází z textu písně a je parodií na konzumní způsob života, jak ho v písni vyjádřila Tichá dohoda v roce 1992, ale díky odlehčujícím animačním a střihovým prvkům přináší úsměvné a ironické odlehčení. REKLAMNÍ ANDĚL, personifikovaný hercem a jeho dekadentním dvojčlenným dámským doprovodem, násilně přesvědčuje své oběti na parkovišti nákupního centra, aby přijaly koncentrovaný konzum a jeho produkty za svoje.

Tichá dohodaScénáře a režie se ujal student Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku Luboš Rezler, kamery a dramaturgie jeho spolužák Jan Štětina. Tato autorská dvojice byla oceněna za svůj debut „Izolace” Hlavní cenou na festivalu krátkých filmů MichaelFest. Autorem fotografií z natáčení  je další student FAMO Petr Chvátal.

3.50/5 (2 Hlasy)


„Šlo nám o to zjistit, zda naše hudba ještě oslovuje mladou generaci a k našemu příjemnému překvapení si tvůrci klipu po dlouhém poslechu celé diskografie vybrali píseň REKLAMNÍ ANDĚL z 19 let starého alba UNDERPOP. Věříme, že jejich současný hudební pocit a moderní vizuální jazyk klipu pomohou oslovit i další posluchače z jejich generace,” říká jeden z členů kapely Dan Šustr. „Natočení retro-videoklipu je navíc inovativním uměleckým přístupem k naší hudební tvorbě a rozhodně i inovací v marketingové komunikaci. Protože nevydáváme nový materiál, nýbrž slavíme významné výročí, v jehož rámci rekapitulujeme všechno dobré, co jsme za tu dobu udělali, je takový videonávrat zcela na místě.”

Tichá dohodaKřest klipu REKLAMNÍ ANDĚL proběhne na výročním koncertu 25 let Tiché dohody, a to ve čtvrtek 8. prosince od 20 hodin v pražském Kulturním centru Vltavská. Na akci se jako hosté objeví i hudebníci ze zakládající formace a ze všech hlavních sestav, jak se měnily v průběhu času s nahráváním jednotlivých alb.
3.33/5 (3 Hlasy)


Dramaturgie koncertu nabídne průřez celou dosavadní tvorbou a všemi vydanými CD,  včetně největších hitů skupiny „Má duše se vznáší“, „Kotva a Kříž“, „Tulák po hvězdách“, „Kde spí andělé“, „Večírek osamělých srdcí”, ale také retrospektivu písní, které v průběhu času z koncertního repertoáru zmizely, protože byly nahrazeny aktuálnějšími „Chci přežít“, „Milion tajemství“, „Cizí pohled“, „Reklamní anděl“, „Kdo z vás“, „Peklo a ráj“ a další.

Jedná se o první a jediné vystoupení skupiny v Praze po 10 letech (poslední pražský koncert TD se uskutečnil v Lucerna Music Baru v roce 2001). Tichá dohoda letos poprvé po osmileté pauze vystoupila na trutnovském festivalu a byla vřele přijata diváky i novináři. Energii a chuť do hraní zjevně neztratila. Současnou sestavu Tiché dohody tvoří Dan Šustr (kytary, zpěv a další nástroje), Blanka Šrůmová (zpěv, klávesy, kytara), Michal „Sherry“ Šerák (baskytara, zpěv -  člen skupiny od roku 1999) a Václav „Wendy“ Šváb (bicí, zpěv – člen od roku 1996).


 Text: Václav Votruba
Foto: Tichá dohoda


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání