Nalaďte se na vánoční akustické turné Petra Koláře

Petr KolářPetra Koláře je vždy vidět. Ať už hraje v muzikálech či objíždí turné se svojí doprovodnou kapelou, o své fanoušky nikdy nouzi neměl. V současnosti hraje v muzikálu Kat Mydlář v pražském divadle Broadway. Aktuálně mu vyšla nová sólová deska ČAS NÁS NAUČÍ, jejíž pilotní singl Navzdory hříchům se drží na předních příčkách českých rádiových hitparád. Nyní se však již plně připravuje na své Vánoční akustické turné, které proběhne ve čtrnácti městech Čech a Moravy, a to od 15. listopadu do 21. prosince 2011.


Album Čas nás naučí" je v pořadí již čtvrtá studiová deska Petra Koláře a po hudební stránce se zatím jedná o jeho nejambicióznější nahrávku. Natáčelo se v Los Angeles a podíleli se na ní špičkoví muzikanti, o jejichž kvalitách svědčí i pestrá kariérní minulost. Producentem nahrávky je Carmen Rizzo, který se s Kolářem potkal v pražském klubu Hard Rock Cafe a celou věc rozpohyboval. Ten mimo jiné stojí i za nahrávkami Alanis Morissette a byl dvakrát nominován na cenu Grammy.

Petr KolářKytarovou složku nahrál zkušený hudebník Tim Pierce, jehož rychlé prsty můžete slyšet na albech jako Dangerous" od Michaela Jacksona, Human Touch" Bruce Springsteena, deskách Celine Dion, Eltona Johna, Madonny nebo Santany. Za klávesy usedl Jamie Muhoberace, jenž spolupracoval například s Bobem Dylanem či Rolling Stones. Baskytary se ujal Chris Chaney, který byl členem mnoha kapel včetně skupiny Alanis Morissette a hrával i se Slash. Bubny zase nahrál Dorian Crozier, který spolupracoval s Pink, My Chemical Romance či Celine Dion. Autorem většiny textů je sám Kolář ve spolupráci s Viktorem Dykem.

Deska je od 24. října na pultech tuzemských obchodů a velice dobře si vede i v rádiu. V 38. týdnu, po uvedení alba na trh, se singl vyhoupl na čtvrté místo v žebříčku oblíbenosti, a to v konkurenci českých i zahraničních interpretů. V době psaní tohoto článku se píseň drží obstojně na deváté příčce. CD celkem obsahuje 11 písní.

Petr KolářTak jak je zvykem posledních pár let, i letos proběhne turné Petra Koláře. Tentokrát se bude koncertovat v době předvánočních svátků a ponese název Vánoční akustické turné Petr Kolář 2011. Zazní na něm známé a prověřené hity jako „Jednou nebe zavolá“, ale samozřejmě i právě vydané písně. A jelikož se jedná o vánoční koncert, zaznějí i koledy, a to i s dětskými sbory jednotlivých měst. Turné bude mít celkem 14 zastávek po celé České republice.

Vstupenky můžete klasicky zakoupit v předprodejních sítích, jako je Ticketpro, Ticketstream, Ticket-art či Eventim. Cena lístků se odvíjí od místa konání. Například pro Prahu je to jednotné vstupné 790 korun, v Hradci Králové 590 korun nebo v Brně podle kategorie vstupenky 290 až 590 korun.


Vánoční akustické turné Petra Koláře 2011

15. 11. 2011    Klatovy - Divadlo Klatovy
19. 11. 2011    Prostějov - Společenský dům Prostějov
20. 11. 2011    Brno - Janáčkovo Divadlo
23. 11. 2011    Tábor - Hotel Palcát
25. 11. 2011    Turnov - Kulturní centrum Turnov
27. 11. 2011    Praha    - Rudolfinum – Dvořákova síň
29. 11. 2011    Jihlava - Divadelní sál
30. 11. 2011    Zlín - Velké kino Zlín
8. 12. 2011      Hradec Králové - Dům Kultury Střelnice
9. 12. 2011      Karlovy Vary    - Hotel Thermal
11. 12. 2011    České Budějovice - Kulturní Dům Vltava
13. 12. 2011    Kolín - Městský společenský dům
18. 12. 2011    Plzeň    - Parkhotel
21. 12. 2011    Ostrava - Dům kultury města Ostravy


Pozvánka Petra Koláře na Vánoční akustické turné 2011

 Text: Petr Míčko
Foto: oficiální stránky Petra Koláře

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Petr Kolář: „Život je čas, v němž sbíráte zkušenosti“
Kat Mydlář stínal hlavy už stokrát
VIKTOR DYK: Rytíř se srdcem na dlani
Vypsaná fiXa a večer ve znamení punku

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání