Blíží se 11. ročník cyklu koncertů staré hudby

Barokní podvečeryZkusili jste už někdy vyrazit na Barokní podvečery? Ne? V pondělí 24. října máte skvělou příležitost objevit dosud nepoznané. V Tereziánském sále Břevnovského kláštera vystoupí Jana Semerádová se svým souborem Collegium Marianum. Umělkyně, která je nejen vedoucí tohoto uskupení, ale rovněž držitelkou mnoha ocenění, účinkuje na významných evropských akcích. Tentokrát může její talent ohodnotit také české publikum.


Barokní podvečeryJana Semerádová vystudovala na Karlově univerzitě v Praze obor Teorie a provozovací praxe staré hudby. V současné době na této vysoké škole vyučuje hru na barokní příčnou flétnu v rámci Historické hudební praxe a rovněž vede interpretační kurzy. Flétnistka je však také absolventkou Královské konzervatoře v Den Haagu. Možná, že jste o ní už slyšeli v souvislosti s mezinárodní soutěží historických dřevěných nástrojů Telemann-Wettbewerb, kde se v roce 2003 umístila na bronzové pozici. V témže roce soutěžila i na 16. Grosser Förderpreiswettbewerb, odkud si přivezla titul laureátky.

Jak už jsme zmiňovali, Jana se jako sólistka účastní různých evropských akcí. Svůj um předvedla na významných pódiích jako třeba Palau de Música Barcelona, Konzerthaus ve Vídni a Berlíně, Tage Alter Musik Regensburg nebo Centre de Musique Baroque de Versailles. U nás jste ji mohli spatřit například v rámci Pražského jara.

Barokní podvečerySemerádová barokní hudbou žije tělem i duší. Nejenže působí jako umělecká vedoucí souboru Collegium Marianum, je také dramaturgem mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby a tematického souboru Barokní podvečery. V pondělí 24. října se uskuteční již 11. ročník cyklu koncertů staré hudby. V doprovodu svých kolegů z Collegia Marianum oživí prostory Tereziánského sálu v Břevnovském klášteře od půl osmé večer. Program nese název „Il teatro alla moda“. Obsahuje Vivaldiho árie a koncerty v zrcadle satirického pamfletu Benedetta Marcella z roku 1720 s cennými radami zpěvákům, skladatelům, ale i nápovědám a krejčím. Kromě Jany Semerádové a jejího souboru vystoupí na koncertě německý umělec David Erler a Justin Svoboda.


Hudební program Barokního podvečera Il teatro alla moda
Antonio Vivaldi (1678 – 1741)

 

 

  • Předehra z opery L´Incoronazione di Dorio RV 719
  • Aria di Giustino „Vedro con mio diletto“ z opery Anastasio RV 717
  • Aria di Ruggiero „Sol da te mio dolce amore“ z opery Orlando furioso RV 728
  • Sinfonia avanti ze serenaty La Senna festeggiante RV 693
  • Aria della Virtù „Cosi sol nell aurea“ ze serenaty La Senna festeggiante RV 693
  • Concerto „La Notte“ RV 104
  • Aria di Ruggiero „Cara sposa“ z opery Orlando furioso RV 728
  • Aria di Argene „Se papitarti“ z opery L´Incoronazione di Dorio RV 719Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Collegium Marianum

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Vydejte se na výpravu za barokní hudbou Jižní Ameriky
Mladí lidé byli V zajetí vášní
Pražské barokní slavnosti slibují unikátní barokní opery
Navštivte festival plný vášně

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání