Novinky na CD aneb doma je doma

kulturní servis pulsV novém vydání CD tipů jsme zůstali v podstatě doma a přesto je ve výběru jedna zahraniční kapela a jedna skupina, která zpívá anglicky. Jde o Support Lesbiens, ti přinesli desku HOMOBOT. Ze Slovenska jsme si dovezli i u nás velmi populární partičku No Name a jejich prostě pojmenované CD NOVÝ ALBUM. Trojici, která prošla výběrem, uzavírá samotný mistr Karel Gott. Ten představuje svůj SENTIMENT.

 Support lesbiensO kapele Support Lesbiens už jste určitě slyšeli dost. Vždyť jsou na scéně téměř dvacet let, pokud tedy počítáme i čtyřletou pauzu na konci minulého století. Jejich osmá studiová deska „Homobot“ přichází tři roky po té předchozí. Singl „Bombs and Lies“ pojednává o válce v Libyi, což je v posledních dnech zatraceně silné téma. Ovšem texty Supportů jsou opět kvalitní a rozmanité, stejně jako žánry a aranžmá písní. A samozřejmě jsou opět anglické. I grafické zpracování k desce je netradiční, na starost ho měl fotograf Petr Kurečka. Kapela v polovině října vyrazila na turné k novince, které bude pokračovat po celé České republice až do 17. prosince, kdy Supporti končí ve Zlíně.

no nameKošická skupina No Name už se také na československé scéně pohybuje řadu let. A rovněž bratři Timkovci a spol. přišli s aktuální deskou po třech letech. S názvem se podobně jako u kapely moc nenamáhali. Jmenuje se „Nový Album“. Je na něm deset skladeb v tradičním duchu skupiny. Na nahrávání alba si pozvali No Name také několik hostů. Martina Gašpara na baskytaru, Michala Žáčka na sopránsaxofon a zpěvačku Lucii Bílou. Tak se podílela s frontmanem Igorem Timkem na singlu „Ženušky“, kde se česká Slavice prezentovala kvalitní slovenštinou. Také No Name můžete vidět během listopadu naživo, a to během Aknecolor Tour, kdy navštíví postupně Brno, Ostravu, Prahu a následně na Slovensku Bratislavu a domácí Košice.

karel gottZatímco na Supportech a No Name vyrostla dejme tomu jedna generace, na panu Karlu Gottovi už jich bude o poznání více. A je jasné, že když mistr nahraje nové album, bude po něm sháňka. Čerstvá studiová nahrávka Gotta „Sentiment“ obsahuje sedmnáct skladeb laděných do swingu. Převážně jde o předělávky zahraničních hitů jako „That’s Life“, „As Time Goes By“, „It Was a Very Good Year“, „Everybody Loves Somebody“ či „What a Wonderful World“. Na albu jsou však i tři české písničky. „Blues pro tebe“ od Jiřího Suchého, „Dívka v modrém“ Emanuela Nováčka a „Tvůj krok zní“ Alfonse Jindry. Gotta samozřejmě budete moct vidět i při živých vystoupeních a 2. listopadu v Pardubicích si ho můžete nechat podepsat při jediné autogramiádě k nové desce. Je tedy jasné, že mistr je i v dvaasedmdesáti letech připraven dělat naplno to, co ho nejvíce baví.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpretů


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání