Už jste byli na koncertě ZAZ?

 

ZAZAsi vám teď dumá hlavou, o co se jedná? Nejspíš to bude kapela, říkáte si. Možná je to ale přezdívka zpěváka? Zpěvačky? Nebudeme vás napínat. ZAZ je zpěvačka. A tentokrát zabrousíme za hranice, je to francouzská umělkyně. Chcete ji poznat blíže?


Jazz, blues, francouzština, arabština, španělština a jiné prvky se vkrádají do tvorby této zpěvačky, jejímž charakterem je hrubší hlas. Isabelle Geffroy, tak se jmenuje, se narodila počátkem 80. let v Tours. Vystudovala hudební školu v Bordeaux, ovšem cesta k pódiím zas až tak přímočará nebyla. Když jí zrovna docházely peníze, tak neváhala zpívat venku na Montmartru ještě se svým kytaristou a basákem. Za pár korun předvedli něco z Afriky, Latinské Ameriky, arabských zemí a samozřejmě i Francie.

ZAZPrvní pracovní úspěchy přišly se soutěží Tremplin Génération France Bleu/Réservoir, kterou v roce 2009 vyhrála. Pak zpívala s latino-rockovou kapelou Don Diego, se kterou vystoupila na festivalu Musiques Métisses d’Angoulême v roce 2010. Poté se ZAZ odstěhovala do Paříže, kde zpívala v kabaretu pět hodin denně sedm dní v týdnu.

Jaká je ZAZ?
Abychom citovali její okolí. „Když dostane prostor, své barevné emoce, nadšení a radost ze života dává najevo tak moc, že nenechá nikoho bez zájmu.“ Tyto vlastnosti posunuly ZAZ dále. Zpěvačka byla na Sibiři, v Kolumbii nebo Egyptě. První album na sebe nenechalo dlouho čekat, a tak v roce 2010 vydává desku s názvem ZAZ, která se distribuuje po celé Evropě a také v Kanadě, kde francouzštině též rozumí.

Jestli se chcete stát součástí jejího poeticky-hudebního světa, tak navštivte stránky www.zazofficial.com. Pravda, koncert v Čechách se zatím neplánuje, ale záminka pro návštěvu Francie je to dobrá.


 Text: Aneta Šimonková
Foto: Zaz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Jiří Stivín zahraje na koncertě Pocta svaté Cecilii
Xindl X naladil kytaru, aby vyrazil na podzimní turné
Fotbalový brankář Čech si zabubnoval s Eddie Stoilow
Co je nového na hudebním poli?

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání