Chinaski vyráží na druhé klubové turné

ChinaskiPopulární tuzemská kapela Chinaski přichystala na nejbližší týdny pro své fanoušky turné nazvané Klubový speciál 2. Dvanáct zastávek v deseti městech po celé republice vyvrcholí trojitým vystoupením v pražském Lucerna Music Baru, v jehož rámci odehraje známá skupina jubilejní tisící koncert. Celá šňůra odstartuje už v pátek 21. října v Litomyšli.


ChinaskiChinaski vyrazili na první klubové turné před dvěma lety a také končili v Lucerna Music Baru. Stejně jako tehdy, i tentokrát vytáhnou řadu starších písní, které dlouho, nebo prý dokonce nikdy, živě nehráli. Středa 7. prosince však bude pro kapelu velmi významným datem. Prostřední z pražských koncertů totiž bude jubilejní 1000. v historii.

Celá šňůra má i preventivní poselství. Bojuje proti požívání alkoholu za volantem, a proto jeho podtitul nese heslo: „Chceš vidět i další náš koncert naživo? Je to na tobě!“. Návštěvníci si užijí nejen řádnou porci skvělé hudby, ale budou mít možnost u stánku BESIP dostat alkohol testery, reflexní prvky, letáky a hlavně si pomocí speciálních brýlí a hry vyzkoušet, jaké to je řídit pod vlivem alkoholu s 1,5 promile v krvi, což je hladina, při níž se mnozí považují téměř za střízlivé.

ChinaskiUž v pondělí 17. října od 18 hodin se představí Chinaski jako jedni z hostů akce „Praha čte dětem“ v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí. Tento večer navazuje na úspěšný ročník z října 2007. Dalšími hosty budou herečka Vanda Hybnerová s dcerami, houslový virtuos Pavel Šporcl, autor dětské „Knihy desetiletí" Lichožrouti Pavel Šrut a ilustrátorka této knihy Galina Miklínová a nejčtenější český spisovatel Michal Viewegh s rodinou. Speciálním hostem večera bude americký spisovatel, filosof, zpěvák a malíř Robert Fulghum. Zcela výjimečným účinkujícím bude soubor Listování, který ve svém scénickém čtení představí knihu Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk.

Fanoušci Chinaski mají pak ještě jednu šanci podívat se na svou oblíbenou kapelu. Na televizní obrazovce totiž zahrají 28. října v rámci benefiční koncertu pro Linku bezpečí. Vstupenky na turné Klubový speciál 2 zakoupíte v obvyklých předprodejích. Více informací na www.chinaski.cz.


Zastávky Klubového speciálu 2 skupiny Chinaski:
21.10. Litomyšl - klub Kotelna
22.10. Jilemnice - klub Továrna
5.11. Kadaň - klub Orfeus
11.11. České Budějovice - klub Bazillika
12.11. Zlín - klub Golem
18.11. Jablonec nad Nisou - klub WOKO
9.11. Herálec - klub
24.11. Ostrava - klub Garage
3.12. Krnov - Kofola klub
6., 7. a 8. 12. Praha - Lucerna Music Bar


Text: Pavel Urban
Foto: Chinaski

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Chinaski a Miro Šmajda zvou na festival Votvírák
Kapela Chinaski odstartovala jarní turné
CHINASKI: Prima parta, která to umí rozbalit
CHINASKI: Pořád nás baví dělat kravál

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání