Chinaski vyráží na druhé klubové turné

ChinaskiPopulární tuzemská kapela Chinaski přichystala na nejbližší týdny pro své fanoušky turné nazvané Klubový speciál 2. Dvanáct zastávek v deseti městech po celé republice vyvrcholí trojitým vystoupením v pražském Lucerna Music Baru, v jehož rámci odehraje známá skupina jubilejní tisící koncert. Celá šňůra odstartuje už v pátek 21. října v Litomyšli.


ChinaskiChinaski vyrazili na první klubové turné před dvěma lety a také končili v Lucerna Music Baru. Stejně jako tehdy, i tentokrát vytáhnou řadu starších písní, které dlouho, nebo prý dokonce nikdy, živě nehráli. Středa 7. prosince však bude pro kapelu velmi významným datem. Prostřední z pražských koncertů totiž bude jubilejní 1000. v historii.

Celá šňůra má i preventivní poselství. Bojuje proti požívání alkoholu za volantem, a proto jeho podtitul nese heslo: „Chceš vidět i další náš koncert naživo? Je to na tobě!“. Návštěvníci si užijí nejen řádnou porci skvělé hudby, ale budou mít možnost u stánku BESIP dostat alkohol testery, reflexní prvky, letáky a hlavně si pomocí speciálních brýlí a hry vyzkoušet, jaké to je řídit pod vlivem alkoholu s 1,5 promile v krvi, což je hladina, při níž se mnozí považují téměř za střízlivé.

ChinaskiUž v pondělí 17. října od 18 hodin se představí Chinaski jako jedni z hostů akce „Praha čte dětem“ v Martinickém paláci na Hradčanském náměstí. Tento večer navazuje na úspěšný ročník z října 2007. Dalšími hosty budou herečka Vanda Hybnerová s dcerami, houslový virtuos Pavel Šporcl, autor dětské „Knihy desetiletí" Lichožrouti Pavel Šrut a ilustrátorka této knihy Galina Miklínová a nejčtenější český spisovatel Michal Viewegh s rodinou. Speciálním hostem večera bude americký spisovatel, filosof, zpěvák a malíř Robert Fulghum. Zcela výjimečným účinkujícím bude soubor Listování, který ve svém scénickém čtení představí knihu Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk.

Fanoušci Chinaski mají pak ještě jednu šanci podívat se na svou oblíbenou kapelu. Na televizní obrazovce totiž zahrají 28. října v rámci benefiční koncertu pro Linku bezpečí. Vstupenky na turné Klubový speciál 2 zakoupíte v obvyklých předprodejích. Více informací na www.chinaski.cz.


Zastávky Klubového speciálu 2 skupiny Chinaski:
21.10. Litomyšl - klub Kotelna
22.10. Jilemnice - klub Továrna
5.11. Kadaň - klub Orfeus
11.11. České Budějovice - klub Bazillika
12.11. Zlín - klub Golem
18.11. Jablonec nad Nisou - klub WOKO
9.11. Herálec - klub
24.11. Ostrava - klub Garage
3.12. Krnov - Kofola klub
6., 7. a 8. 12. Praha - Lucerna Music Bar


Text: Pavel Urban
Foto: Chinaski

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Chinaski a Miro Šmajda zvou na festival Votvírák
Kapela Chinaski odstartovala jarní turné
CHINASKI: Prima parta, která to umí rozbalit
CHINASKI: Pořád nás baví dělat kravál

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání