Fotbalový brankář Čech si zabubnoval s Eddie Stoilow

KULTURNÍ SERVIS PULSBrankář české fotbalové reprezentace Petr Čech si 8. října v sobotu večer v rámci projektu S NÁMA NA TO MÁŠ! zabubnoval v pražském klubu Rock Café s populární kapelou Eddie Stoilow. Zkušený gólman si nevšední zážitek náležitě užil, a i když byl ze začátku trochu nervózní, po svém výkonu hýřil dobrou náladou.

 


Na bicí už doma hraje Čech dlouho, hraní je jeho koníčkem už několik let. "Nevím, proč jsem si to vybral, ale asi mám k těm bicím nejblíže. S mými prsty bych na kytaru nebo na piano hrát nemohl. Momentálně ale nemám čas na to, abych hrál denně pět šest hodin, aby to nějak vypadalo," svěřil se zkušený brankář.

KULTURNÍ SERVIS PULSV sobotu večer se představil v Rock Café jako host kapely Eddie Stoilow. Po jejich půlhodinovém bloku se posadil za bicí soupravu Čech a zahrál si se skupinou tři písně. Na jeho přání „Yellow“ od  Coldplay a pak dvě skladby přímo od Eddie Stoilow. „Hey You“ a jejich populární hit „Floating“.

Každopádně ale sklidil fotbalový brankář bouřlivé ovace zaplněného klubu. "Já jsem si to hlavně užil, což byl ten cíl. Pro mě to byl veliký zážitek, protože jsem nikdy neměl takovou možnost, takže musím poděkovat celé kapele, že mi to umožnila. Byl jsem trochu nervózní, protože jsem tohle prostředí neznal, ale po pár úderech to opadlo. Navíc mě kluci při koncertu podrželi, oni mají zkušenosti, což mi pomohlo. Věděl jsem, že když se něco nepovede, oni to zachrání. Ale snad to teda moc dělat nemuseli," prohlásil Čech. Jeho výkon ohodnotil také skutečný bubeník kapely Michal Hons. „Bylo to úměrně tomu, jak hraje dlouho. Něco by se tam dopilovat samozřejmě dalo,“ řekl Hons.

Nápad pro zajímavé spojení vznikl už před nějakým časem. Navíc Čech je jednou z tváří projektu České spořitelny S NÁMA NA TO MÁŠ! „To už nikdo neví, jak to přesně vzniklo. Prostě to bylo po telefonu hrozně rychlý, že nám nabídli zahrát si s Petrem. Tak jsme si řekli, že by to šlo. Nebyl to nějaký prvoplánový marketingový tah, bylo to přes kamarádství a přerostlo to až v tohle vystoupení,“ vysvětlil klávesista Eddie Stoilow David Šmídt.

KULTURNÍ SERVIS PULSGólman Chelsea také žertoval, že se teď bude muset někdo z kapely na oplátku postavit na pár minut do branky londýnského celku. "Kluci zatím losují, který z nich to vezme," smál se Čech. „Asi se tam postavíme všichni, od zítřka začínáme trénovat,“ reagovali svorně členové hudební skupiny.

Sobotní večer odstartovala kapela Professor Leopard. Následovali Eddie Stoilow s Petrem Čechem, a po nich ještě bavili publikum Sunshine a DJ a moderátor Martin Hovorka. Vstup na akci byl zdarma, zájemci se museli pouze registrovat na stránkách projektu S NÁMA NA TO MÁŠ!


Text: Pavel Urban
Foto: Eddie Stoilow
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání