Co je nového na hudebním poli?

Kulturní servis PulsDo Vánoc je sice ještě daleko, ale na prodejních pultech to může zavánět dojmem, že Ježíšek bude předčasně nadělovat. S novou deskou přichází Evanescence, Coldplay i zpěvačka Kate Bush. Pozadu nezůstane ani kapela Swedish House Mafia, která slibuje vydání hudebního alba se záznamem ze svých letošních cest. Čím nás kdo ochromí, se dozvíte v našem malém přehledu.Kate Bush představí „50 Words For Snow“
V listopadu se na prodejních pultech objeví novinka od anglické zpěvačky Kate Bush nazvaná „50 Words For Snow“. Své fanoušky potěšila letos už v květnu, když pro ně připravila desku „Director´s Cut“, kde jim nabídla vlastní předělané písně. V oficiálním tiskovém prohlášení, které Kate zveřejnila na svých stránkách v průběhu září, se zmiňuje o nové desce. Slibuje pětašedesát minut hudby, která se bude skvěle hodit do zimního období. Odpovídat tomu budou i názvy jednotlivých skladeb jako „Snowflake“, „Lake Tahoe“, „Wildman“, „Snowed In At Wheeler Street“ nebo „50 Words For Snow“.

Swedish House Mafia znovu bodují
Elektrické trio roztančí newyorskou Madison Square Garden a se svým speciálním programem „One Night Stand“ se chystají také do Milton Keynes National Bowl v Anglii. Do koncertu zbývá sice ještě hodně času, na stadionu National Bowl vystoupí 14. července příštího roku, kde se očekává účast více než šedesáti pěti tisíc lidí. Stanou se tak hlavními hvězdami obří devítihodinové show One Night Stand, kde v minulosti účinkovala taková esa jako Green Day, Metallica, Eminem nebo AC/DC. Vstupenky na jejich vystoupení v Madison Square Garden, které se uskuteční 16. prosince, byly vyprodané za pouhých dvacet minut. Swedish House Mafia pro své fanoušky také připravují záznam z letošních cest. Album bude obsahovat remix pro Coldplay nebo skladbu „Antidote“, na níž spolupracovali s Knife Party. Přesné datum ale zatím není stanoveno.

ColdplayColdplay připravují album a servírují nový singl
Skupina prozradila další novinky o svém novém albu, které se bude jmenovat „Mylo Xyloto“. CD bude mít celkem čtrnáct skladeb, zajímavým osvěžím, a pro některé možná nečekaným překvapením, je spolupráce se známou zpěvačkou Rihannou. Ta hostuje v písni „Princess Of China“, kde doprovází Chrise Martina. Avizované album vychází 24. října, už nyní ale můžete slyšet nový song nazvaný „Paradise“.

Evanescence po pěti letech
Skupina zaměřující se na gothic-rock vydává po dlouhých pěti letech nové album. V roce 2003 se prosadila se svou deskou „Fallen“, které se prodalo na patnáct miliónů kopií. Evanescence v čele se zpěvačkou Amy Lee získali dvě ceny Grammy. Na svůj úspěch navázali dalším počinem „The Open Doors“ o tři roky později. Charismatická zpěvačka si chvíli pohrávala s myšlenkou, zda by se vrhla na tvorbu sólové desky, nakonec však od ní ustoupila. Už v létě jsme vás informovali, že kapela připravuje vydání dalšího alba. To vyjde už v pondělí 10. října. Jako malou ochutnávku si můžete poslechnout píseň „What You Want“.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky interpretů


 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání