Markéta Konvičková pokřtila svou druhou desku

Markéta KonvičkováSedmnáctiletá zpěvačka Markéta Konvičková pokřtila v pondělí 19. září v pražském klubu Hard Rock Cafe svou druhou desku Kafe, bar a nikotin. Album se natáčelo v Čechách i ve Spojených státech amerických, také kmotři byli z těchto dvou zemí, a navíc ještě ze Slovenska. Markéta zahrála v příjemné atmosféře krásného prostředí řadu písní z nového počinu, ale i pár starších či převzatých skladeb.


Půvabná Konvičková předstoupila před publikum s doprovodnou kapelou No Talking Band a svůj koncert při křtu nového alba začala stejnojmennou skladbou „Kafe, bar a nikotin“. Před písní „Cizí světy“, kterou už fanoušci můžou znát už i z videoklipu, představila zpěvačka i loutky Boba, Markétu a Evžena, jež byly připevněné na stojanech od mikrofonu. Ti hrají ve zmíněném klipu a ve funkci DJů vystupují i v interaktivním obalu k desce.

Markéta KonvičkováMarkéta působila velmi sebevědomě a vlastně každou píseň uvedla nějakým drobným příběhem či věnováním. „Jen chtít“ zazpívala dvojjazyčně, protože v češtině i angličtině je také na desce. Před starší písní „Láska se nedá dělit třemi“, kterou zpěvačce napsal Petr Bende, se Konvičková svěřila, že se letos vrátila na miniturné do Turecka, kde loni natáčela k této skladbě videoklip.

Pak už přišel na řadu samotný křest. Kmotry se stali americký producent desky Steve Walsh, Igor Timko ze slovenské kapely No Name, s níž vyrazí Konvičková na podzim na turné, a Českou republiku zastupoval Ruda z Ostravy. „Desce bych popřál hlavně to, aby se kopírovala, aby to všichni ohlíželi, protože tam jsou fotky lepší než na Nově. No a ať to přinese Markétce velkou slávu, aby Bílá, Vondráčková a vůbec všechny záviděly, co že to tu máme za mladé zlato,“ řekl Ruda na konto nového CD. Nakonec kmotři album položili na obří koktejl, speciálně mezinárodně namíchaný, čímž byl křest zpečetěn.

Markéta KonvičkováNa druhou polovinu vystoupení přišla Konvičková v krásných bleděmodrých šatech a divákům zazpívala svým nádherným hlasem ještě dalších šest skladeb. Začala novinkou „Zapomeň“, přišla však řada i na převzaté písně zpěvaččiných vzorů, tedy na „Mercy“ od Duffy a „Something‘s Got A Hold On Me“ od Christiny Aguilery. Došlo ale i na chytlavou „To holky maj rády“ a koncert pak Markéta ukončila skladbou od Michala Davida „Nenech mě čekat“, kterou loni právě v Hard Rock Cafe při příležitosti nahrávání DVD představila. Povedený večer pak ještě pokračoval pro Markétu i řadu pozvaných hostů, mezi nimiž nechyběli třeba Petr Kolář, Denis Lacho, Petr Šiška či Debbi.
Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
O slovo se hlásí Coldplay, Verona i Markéta Konvičková
V říjnu se uskuteční jubilejní 10. koncert královen popu
Markéta Konvičková pokřtila své nové DVD
Markéta Konvičková: Připravuje novou desku s americkým producentem

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání