Tomáš Klus vydá v říjnu třetí desku a vyjede na túru

TOMÁŠ KLUS TURNÉ 2011 A NOVÉ ALBUM RACEKÚspěšný písničkář a herec Tomáš Klus natočil své třetí řadové album nazvané RACEK. Pětadvacetiletý umělec se inspiroval stejnojmenným dílem Antona Pavloviče Čechova. Deska vyjde v říjnu, ve stejném termínu Klus zároveň vyrazí na podzimní Divadelní túru, na níž fanouškům po celé republice svou novinku představí.

 


Po albech „Cesta do záhu(d)by“ a „Hlavní uzávěr splínu“ přijde v říjnu na řadu třetí s názvem „Racek“. Sám Klus nám o tom, proč tak novou desku pojmenoval, pověděl nedávno v rozhovoru na festivalu Okoř. „Nová deska bude jiná. A prozrazuje to už samotný název, ve kterém se neskrývá žádný takzvaný vtip nebo slovní hříčka, jmenuje se prostě a jednoduše ‚Racek‘. Je to takový odkaz na hru Antona Pavloviče Čechova, ve které jsem hrál v absolventském představení v Disku. Nevím, jak to působilo na diváky, ale mě osobně ta hra strašně zasáhla. V dějství je takové období čtyř let, kdy Čechov nepopisuje, co se tam děje. Já jsem si ho domyslel a hlavní postavy donutil k tomu, aby si napsaly v tom období dopis, který jsem zhudebnil. Je to takový můj pohled na to, co se asi mohlo zhruba odehrávat v jejich hlavách, srdcích a životech,“ řekl Klus.

TOMÁŠ KLUS TURNÉ 2011 A NOVÉ ALBUM RACEKTen také poodhalil témata zhruba poloviny ze čtrnácti nových autorských písní, které na CD budou. „Jsou tam čtyři písně k Čechovově hře, pak jsou tam jiné tematické necelky. Třeba i dvě takzvaně angažované písně. Jedna z nich je ta, kterou už hrajeme na festivalech ‚Pánu Bohu do oken‘, druhá se jmenuje ‚Podlehnutí‘ a je to takový apel na morálku. Pak je tam ještě jedna, ta je, dalo by se říct, ironickou glosou na společnost,“ uvedl zpěvák.

Mladý písničkář album nahrával doma spolu se svým věrným kamarádem, kytaristou Jiřím Kučerovským. „Vše se točilo kolem mého domu, vše včetně natáčení samotného ‚Racka‘. Ono se ne nadarmo říká ‚všude možně, doma nejlíp‘. Zařídili jsme se tedy dle onoho hesla a vyřádili se na veškerých domácích zařízeních, jejichž prostřednictvím jsme se pokusili vyjádřit,“ doplnil Tomáš Klus.

Zvuk měl na starosti Tomáš Novotný. Designu bookletu, v němž je patnáct portrétů obou hlavních protagonistů kreslených fanoušky, se ujal výtvarník Maxim Velčovský spolu s grafiky z Ex Lovers. Na podzim se vydají Klus s Kučerovským na Divadelní túru 2011 k nové desce, která startuje 17. října trojkoncertem v pražském Švandově divadle. Na šestadvaceti zastávkách, na nichž se bude album křtít, objedou dvaadvacet měst po celé České republice. Závěrečný koncert je naplánován na 12. prosince do Olomouce.


DIVADELNÍ TÚRA 2011 k novému albu Racek:
TOMÁŠ KLUS TURNÉ 2011 A NOVÉ ALBUM RACEK17. 10. PRAHA - Švandovo divadlo
18. 10. PRAHA - Švandovo divadlo
19. 10. PRAHA - Švandovo divadlo
24. 10. ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeské divadlo
25. 10. KOLÍN - Městské divadlo
26. 10. TÁBOR - Divadlo Oskara Nedbala
27. 10. NÁCHOD - Divadlo Dr. Josefa Čížka
28. 10. DVŮR KRÁLOVÉ - Hankův dům
29. 10. PÍSEK - Divadlo Fráni Šrámka
31. 10. JABLONEC NAD NISOU - Městské divadlo
1. 11. ČESKÁ LÍPA - Jiráskovo divadlo
2. 11. TEPLICE - Krušnohorské divadlo
3. 11. CHOMUTOV - Městské divadlo
4. 11. ŽATEC - Městské divadlo
8. 11. LOUNY - Vrchlického divadlo
11. 11. VYSOKÉ MÝTO - Šemberovo divadlo
13. 11. ZLÍN - Městské divadlo
15. 11. OSTRAVA - Kulturní dům
18. 11. NOVÝ JIČÍN - Beskydské divadlo
21. 11. BRUNTÁL - Městské divadlo
22. 11. PROSTĚJOV - Městské divadlo
24. 11. BRNO - Divadlo Bolka Polívky
25. 11. BRNO - Divadlo Bolka Polívky
29. 11.  PLZEŇ - Divadlo Alfa
30. 11. PLZEŇ - Divadlo Alfa
12. 12. OLOMOUC - Městské divadlo


Text: Pavel Urban
Foto: SONY MUSIC

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Na Okoři s Tomášem Klusem aneb o jeho nové desce
Na festival Okoř byla cesta jako žádná ze sta
Jubilejní 20. ročník Andělů budou moderovat Tomáš Klus s Ewou Farnou
DEADLINE: Večírek s prvky onanie, moci a lajn

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání