CD TIPY: Barvy, pohádky a trůn

KULTURNÍ SERVIS PULSV aktuálních CD tipech jsme pro vás nachystali pestrý letní koktejl. Ti, kteří se těší na listopadové pražské vystoupení Lennyho Kravitze, se na něj můžou připravit poslechem jeho nového alba Black and White America. Hvězdy úspěšného tuzemského muzikálu Děti Ráje namluvily pohádky Arnošta Víta pro své ratolesti a na samotný trůn se posadili Jay-Z a Kanye West na společné desce Watch the Throne. Tak tedy příjemný poslech.


CD Tipy LENNY KRAVITZSedmačtyřicetiletý zpěvák a hudebník Lenny Kravitz přináší dlouho očekávané deváté studiové album „Black and White America“. Tři roky po desce „It Is Time for a Love Revolution“ se tak fanoušci rodáka z New Yorku dočkali nových písní, kterých je na disku šestnáct. V bonusové edici ještě o dvě víc. Lennymu s albem pomohl především kytarista Graig Ross, ovšem mezi hosty jsou i Jay-Z & DJ Military či Swizz Beatz. Prvním singlem nového CD byl už loni „Come On Get It“, před pár měsíci pak vyrazila do světa i skladba „Stand“, k níž vznikl také klip. Další nové písně si můžete poslechnout na Lennyho MySpace a zároveň se těšit na 15. listopad, kdy Kravitz vystoupí v pražské O2 Areně.

Děti Ráje čtou svým dětem O nahrávání mluveného slova hvězdami muzikálu Děti Ráje jsme vás informovali už v dubnu. Šest Pohádek z Kunratického lesa od Arnošta Víta namluvili v režii Jana Jiráně herci a zpěváci z úspěšného muzikálu a titul nese název „Děti Ráje čtou svým dětem“. Postupem času se rozrostl počet dětí celého týmu, když se ratolestí dočkali třeba Míša Nosková, autor muzikálu Sagvan Tofi, Michal Běloušek či Michal Dvořák. Řada dalších už má s dětmi bohaté zkušenosti, a tak se rozhodli natočit CD, kde budou známé hlasy vyprávět pohádky dětem. Za rozumných 199 korun tak můžete slyšet hvězdy z Dětí Ráje také v trochu jiné podobě a uděláte třeba radost i svým potomkům. Křest samotné desky proběhne 10. září v rámci akce Babí léto v Kunratickém zámeckém parku, kde začíná program už v 11 hodin.

Jazy-Z a Když se spojili Shawn Corey Carter (Jay-Z) a Kanye Omari West, vzniklo z toho album „Watch the Throne“. To drtí hned v prvních týdnech hitparády po celém světě. Deska vznikala v Sydney, Los Angeles, Paříži, Abú Dhabí či New Yorku. Už tak silná dvojice si ke spolupráci přizvala řadu dalších hvězdných jmen, jako jsou Beyoncé, Frank Ocean či Mr. Hudson. O produkci některých skladeb se postarali třeba Mike Dean, The Neptunes, Q Tip nebo RZA. Singl „Otis“, na němž tvůrci vysamplovali hlas Otise Reddinga z písně „Try a Little Tenderness“, už koluje nějakou dobu v audiovizuálních médiích. Na základní verzi CD najdou fanoušci dvanáct skladeb, na deluxe edici o čtyři navíc. O booklet se Jay-Zmu a Kanyemu postaral uznávaný designér Ricardo Tisci. Oba pánové vyrazí od října do prosince na turné, ovšem jen po USA a Kanadě.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpretů

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání