Prago Union se představí s novým albem V Barvách

Prago Union V BarváchVšichni fanoušci pražské formace Prago Union nyní zbystřete. Kapela přichází s novým albem V Barvách, které by se mělo na pultech obchodů objevit již 1. září. Bude se jednat o koncepční desku, jejímž tématem, jak prozrazuje už sám název, bude škála různých barev. Vše je už natočené a zbývají jen finální úpravy. Třetí počin této oblíbené skupiny si tak můžete vychutnat začátkem školního roku.

 

Prago Union přicházejí s novou deskou po roce od poslední nahrávky Dezorient Express", která se zaryla do srdcí spousty posluchačů a byla také oceněna hudební cenou Anděl. Kato, zákládající a stěžejní člen kapely, se podle svých slov nechal vyhecovat pošťuchujícími dotazy, zda-li se na další album bude čekat zase pět let. Tato delší pauza totiž byla mezi debutujícím „HDP“ a již zmíněným Dezorient Expressem". Skupina se však, po více než 100 koncertech ke své poslední desce, cítí rozjetá, a tak Kato s ničím moc neváhal a pustil se do další desky. Jakožto geniální a vnímavý textař se rozhodl zabrousit do své fantazie a přijít zase s něčím novým, zajímavým a neokoukaným. Placka tedy tentokrát ve své rozličnosti nenabízí velkou paletu témat, nýbrž velkou paletu barev. Jak sám autor písní dodává: „Jestliže barvy hrají a tóny malují, musí se to dát i nahrát."

Prago Union V BarváchKato se tak pokusil převést jednotlivé barvy do písní. „Vnímání barev je samozřejmě individuální věc. O tom žádná, ale V Barvách' se to nesnaží nijak rozporovat. Doufáme, že posluchač tak trochu přistoupí na naší hru, beztak je tu pro jeho zábavu. Různí lidé mají například asociované barvy ke dnům v týdnu, ale najdete málokoho, kdo by to měl stejně jako vy… Každá skladba má jiný přístup, jakým se snaží své téma rozvést, ale vždy by vám po jejím poslechu měla před zavřenýma očima zůstat daná barva. Snaha byla, aby tak fungovala jak hudba, tak text, aniž by ve většině případů musela být vyslovena.“

Na CD V Barvách" se podíleli i členové Livě Bandu, kteří jsou přítomní především na koncertech, když se hraje ve verzi na živo. Zde budou zatím pouze jako hostující muzikanti, ale do budoucna by se měli účastnit i přímého nahrávání instrumentů na dalších projektech.

Prago Union V BarváchAlbum bylo původně zamýšleno jako EP, ale v průběhu tvoření materiálu se rozrostlo až na 50 minut, čili můžeme hovořit o regulérní LP nahrávce. K dispozici jsou v tuto dobu dokonce dvě pracovní verze obalu, z kterých by se ještě mělo rozhodnou o finální volbě. Znám je také kompletní seznam skladeb, který se zastavil na čísle 13. Deska vyjde na Katově vlastní značce Strojovna, což je také název jeho nahrávacího studia. O distribuci se pak postará EMI.PRAGO UNION V Barvách
1. “Černobílá“
2. “Černá“
3. “Modrá“
4. “Zelená“
5. “Žlutá“
6. “Bílá“
7. “Hnědá“
8. “Červená“
9. “Fialová“
10. “Vybarvená“
11. “Složená“
12. “Tónovací“
13. (“Matná“)


Text: Petr Míčko
Foto: Prago Union
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání