O slovo se hlásí Coldplay, Verona i Markéta Konvičková

Markéta KonvičkováTato hudební trojka o sobě dala během posledního týdne vědět dost hlasitě. Zatímco skupina Coldplay potvrdili termín, kdy vydají své zbrusu nové album, které se bude jmenovat MYLO XYLOTO, Verona momentálně slaví velké úspěchy se svým novým hitem HEY BOY. Pozadu nezůstala ani zpěvačka Markéta Konvičková. Té už za necelé tři týdny vyjde její novinka KAFE, BAR A NIKOTIN, na což se rozhodla upozornit zveřejněním plánovaného CD obalu.

 

ColdplayPartička Coldplay oficiálně potvrdila, že bude na podzim vydávat své v pořadí již páté album. Nová deska má už také svůj název a sice „Mylo Xyloto“. Na prodejích pultech by se měla objevit v pondělí 24. října. Novinka vznikala ve spolupráci s producenty, jako jsou Markus Dravs, Daniel Green, Rik Simpson a Brian Eno. S podobným týmem se natáčela již předchozí deska Coldplay pojmenovaná „Viva La Vida…“, která si vybojovala první místo v národních hitparádách v šestatřiceti zemích světa. Pokud se tedy kapele jejich další kousek povedl alespoň trochu jako ten předchozí, rozhodně se máme na co těšit.

„Mylo Xyloto“ bude mít několik formátů, ve kterých se bude vydávat. Samozřejmostí je klasické CD a digitální verze, kromě toho si však přijdou na své i fanoušci vinylů a v limitované podobě bude i tzv. Pop-Up verze. Ta bude krom CD obsahovat také vinyl, knihu graffiti designéra Davida A. Cartera a exkluzivní materiály skupiny, půjde například o fotografie, deník ze studia a další zajímavosti.

VeronaO vydání singlu „Hey Boy“, se kterým přišla Verona, jsme vás už informovali. Tento hit se však natolik uchytil, že s ním duo sklízí jeden úspěch za druhým. Nahrávka se navíc připravuje k vydání i v dalších zemích. Nová píseň vychází ze starší skladby pojmenované „Yes Sir, That´s My Baby“, která ve dvacátých letech sklízela obrovské úspěchy. Zpracování retro hitu se nyní vyplatilo i Veroně. Na Slovensku je „Hey Boy“ nejhranější česko-slovenskou písní a velmi dobře si vede i u nás. Co nevidět se tento song dostane také do zahraničí. Potvrzeny jsou licence do Ruska, Rumunska, Polska, Maďarska, Číny nebo Tchaj-wanu a zájem projevila také Itálie a Amerika.

Verona v současné době pracuje na svém novém albu. Na Ibize vznikly fotografie k nové desce a nyní už se zase usilovně nahrává ve studiu. Album by se mělo v obchodech objevit na přelomu září a října, bližší termín ale zatím nebyl oznámen.

Markéta KonvičkováNezahálí ani zpěvačka Markéta Konvičková, která se na české scéně nepohybuje zas tak dlouho. Pouhých 19 dní zbývá do vydání jejího druhého alba, které nese titul „Kafe, bar a nikotin“. Blonďatá kráska se nyní rozhodla pochlubit obalem ke své plánované novince a nelze jí upřít, že na něm opravdu sexy. Provokativní styl zvolila umělecká fotografka Eva Palkovičová. Ta se kromě hlavní fotografie postarala také o sérii fotografií, které se objeví v samotném CD bookletu. Markétini příznivci se mají na co těšit, obzvláště pak pánové. Celé album by mělo být svou vizáží velmi luxusní a dokonce také interaktivní. Majitelé si budou moci obal CD měnit pomocí speciálního otáčivého mechanismu. Písně z imaginárního musicboxu pouští pokaždé jiný DJ v podobě loutek známých z klipu „Cizí světy“.

„Kafe, bar a nikotin“ bude obsahovat 12 skladeb amerických autorů, v jejichž čele stál Steve Walsh. Album zakoupíte od 1. září. O necelé tři týdny později, v pondělí 19. září ho pak Markéta Konvičková pokřtí na speciálním koncertu v pražském klubu Hard Rock Cafe. Kmotry jejího nového počinu bude zmiňovaný Steve Walsh a slovenský zpěvák Igor Timko z No name. S touto kapelou pak Markéta v listopadu vyrazí na společné turné.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Emi


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání