Rock Café ožije 11. ročníkem Electro Prague Festu

Electro Prague Fest 2011Už tuto sobotu 30. července si přijdou na své hudební fanoušci electra. V pražském klubu Rock Café totiž odstartuje jedna z nejzaběhnutějších domácích akcí, a sice festival Electro Prague. Tentokrát se mohou návštěvníci těšit na lahůdky z dalekého Japonska a Chile, nebo sousedního Německa, ale samozřejmě, že i z tuzemské scény. Nechte se zlákat i vy a oddejte se tónům temné elektroniky.


V předchozím roce na Electro Prague Fest dorazili takoví umělci jako je německá hvězda In Strict Confidence nebo například projekt Rabia Sorda, který je pravou rukou vůdce aggrotech kultu Hocico. Zájem proto tato akce vyvolá zajisté i tentokrát. A pořadatelé slibují, že bude opět o co stát. Jaká esa tedy budou tentokrát vytahovat z rukávu?

Electro Prague Fest 2011Největším lákadlem jedenáctého ročníku je účast chilského projektu Ivana Muñoze Vigilante. Ten bychom mohli v krátkosti představit přirovnáním – čím jsou pro Mexiko Hocico, tím je pro Chile Vigilante. Aggrotech-industriální formace, která funguje už zasloužilých šest let, má ve své tvorbě patrný vliv elektroniky nejtvrdšího zrna s různými metalovými vlivy. A právě díky tomuto jedinečnému typickému nekompromisnímu soundu se Ivan Muñoze podíval na mnoho největších žánrových festivalů, jaké se vůbec pořádají. Jako příklad uveďme třeba Wave Gotik Treffen. Spolupracoval rovněž na desce Hanin Elias, jež je spoluzakladatelkou digital hardcore průkopníků Atari Teenage Riot.

Vigilante si připisuje na své konto dvě desky, několik EP a také živé DVD. Jejich styl se však nezamlouvá pouze jejich fandům, ale rovněž i kolegům z branže, kteří zapracovali na různých remixech jejich písní. Kupříkladu Front Line Assembly, Funker Vogt, Leaether Strip nebo Die Krupps. Samozřejmě tyto vztahy platí oboustranně, proto se není čemu divit, že na nejnovějším albu nazvaném „The New Resistence“ spojil Ivan své síly s takovými hudebníky jako Clawfinger, Ministry, Public Enemy, Leaether Strip, Die Krupps či Feindflug. V Praze se představí vůbec poprvé. Vigilante vystoupí v koncertní trojčlenné sestavě a věřte, že vás pořádně rozpálí.

Electro Prague Fest 2011Očekávat však můžete také dvojitou návštěvu z Japonska. Pokud tíhnete k anime, mohla by vám padnou do oka partičky Gothika a Psydoll, které v našem hlavním městě koncertovali už loni na setkání milovníků japonské kultury Advik. Obě skupiny jsou ve své tvorbě hodně výstřední a nezaměnitelné, což nezapřou ani v pódiové stylizaci. Jejich kořeny ze země vycházejícího slunce se tak rozhodně potlačit nedají. Ať už se to týká kimon, která nosí, sci-fi zvuků, nezvyklé melodi či šokujících mužů v dámských šatech s latexovými doplňky. Gothika je trochu sladší, zatímco Psydoll s cyberfrontwoman Nekoi je silně ovlivněný industrialem a punkem. Kdo má rád sety laděné do exotické elektroniky, zajisté nebude litovat.

Opomenout však nesmíme ani domácí scénu. Tu bude reprezentovat electro-rocková čtyřka ve svých typických oranžových kravatách, partička Tear. Ani oni nejsou na hudebním poli už žádnými nováčky. Naopak za sebou mají velmi bohatou vydavatelskou i koncertní historii, kdy vystupovali jak u nás, tak i na velkých zahraničních gotických festivalech. Jsou charakterističtí svými silnými melodiemi, které zdobí houslové linky, příjemnou a přirozenou prací s publikem a nezpochybnitelnou koncertní energií. Tear se tak momentálně řadí na opravdový vrchol české electro scény. V jejich uskupení se usídlil nový bubeník Rodent. Pokud vás zajímá, jak jim to spolu hraje a toužíte-li slyšet songy z jejich čerstvé desky „Nuclear Weapons Shop“, směle do toho.

Akci zahájí nováčci Gemination z Berlína. Jejich tvorbě dominuje melodický ženský vokál, styl spadá někam mezi synthpop a šlapavý experimentální dark electro s electropunkovými výlety. Naopak o uzavření večera se postará nabitá afterparty, kterou bude mít pevně ve svých rukách DJ The Great Frog a Vigilante. Lze tedy očekávat, že tenhle mejdan bude končit až v opravdu pozdních ranních hodinách. Akce začíná s úderem 19. hodiny. Za vstupné zaplatíte 300 korun, lístky seženete jen na místě.


 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Rock Café

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Tour Daniela Landy protestuje proti politické korektnosti
The Offspring se chystají ohromit Prahu
Macy Gray v Praze tančila a zářila
Nové album Evanescence vyjde již na podzim 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání