Nové album Evanescence vyjde již na podzim

Evanescence nové album 2011Slavná arkansaská kapela Evanescence se letos v dubnu po tříleté pauze vrátila do studia a pro své fanoušky natáčí nový materiál. Dosud nepojmenovaná deska by podle plánu měla vyjít ještě tento rok, a to 10. října. Předkrmem k očekávané nahrávce bude singl What You Want, který bude tančit na vlnových délkách rozhlasových stanic již začátkem srpna.


EvanescenceVznik kapely se datuje do roku 1998, kdy byla založena zpěvačkou Amy Lee a kytaristou Benem Moodym. Ti to v začátcích neměli lehké, už jen proto, že ve svém městě Little Rock v americkém středozápadě místní poslouchali naprosto jinou hudbu. Z tohoto důvodu zřídka kdy koncertovali, protože zkrátka neměli pro koho. Tím se však nenechali odradit a začali vydávat svá první skromná EP. Jedné výrazné písně se ale chytlo místní rádio a ve svém okolí byli znenadání populární.

Na vlastní náklady vydali první plnohodnotné album „Origin", jež pomohlo k vytvoření hitu „My Immortal“ a posléze i k získání podpory pro oficiální vydání druhé desky „Fallen" v roce 2003. Zde spojili křehkou krásu s přirozenou rockovou tvrdostí a s nástupem singlu „Bring Me To Life“ definitivně prorazili i za oceán. Byli nominováni na 5 cen Grammy, z nichž si odnesli 2 (Objev roku a Nejlepší hard-rockový výkon). CD bylo tak oblíbené, že se dokázalo udržet neuvěřitelných 100 týdnů v americkém žebříčku Top 200. Evanescence uspořádali nejedno světové turné a z pařížského koncertu v roce 2004 dokonce vzniklo velice vydařené DVD. S dalším úspěšným studiovým albem „The Open Door" přišly hity jako „Call Me When You're Sober", „Lithium", „Sweet Sacrifice" a „Good Enough", které se všechny dočkaly i klipového zpracování. Po poslední šňůře si skupina vzala tvůrčí pauzu.

Evanescence nové album 2011Hudební styl kapely je nejčastěji označován jako spojení alternativního a gotického rocku. Sama zpěvačka však tvorbu popisuje jako epicky dramatickou, temnou rockovou hudbu. Jejich texty vždy kladly důraz na výrazné lidské emoce - lásku, zoufalství či beznaděj. Což jde také ruku v ruce s jejich temně laděnou vizáží, která byla jedním z prvků úspěchu skupiny. Šlo o kontrast k typickým kráskám stojícím v čele mnohých populárních kapel té doby. Amy Lee se dokonce v několika rozhovorech zmínila o možnosti vydání svého sólového debutu, k tomu ale dodnes nedošlo. Další zajímavostí je název kapely, jenž se dá přeložit jako „pomíjivost“ či „nestálost“.

Evanescence se nám probudili z hibernace a jsou znovu připraveni dobít svět hudby s novým albem. To si vzal pod svá křídla producent Nick Raskulinecz, který spolupracoval s kapelami Foo Fighters nebo Alice in Chains. Titulní singl reprezentující desku bude v rádiích brzy kolovat. Podaří se jim navázat na svůj předchozí, hudebními cenami ověnčený, úspěch a bude to comeback ve velkém stylu?


 Text: Simona Hradecká
Foto: EMI

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
CD tipy: Ohebnost v hlavní roli
Macy Gray v Praze tančila a zářila
Skupina Coldplay představuje svůj nový videoklip
Skupina Wohnout vypustila do světa nové album

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání