The Offspring se chystají ohromit Prahu

The Offspring 2011 PrahaA co víc, dokonce zde zahájí své turné! Tato americká kapela nechává fanoušky docela dlouho čekat na nové album, na němž pracuje už dva roky. A údajně jsou všechny songy na světě. Představí je The Offspring už na turné? Poprvé to na vlastní uši můžete zjistit v Praze 16. srpna.


Frontman a zpěvák Bryan Dexter" Holland, kytarista a vokalista Noodles, bubeník Pete Parada a basista Greg Kriesel. Tato parta hraje v současném složení kapely, která sama o sobě existuje bezmála tři desítky let. Punková sestava o sobě dala poprvé vědět v roce 1984, ovšem celosvětovou popularitu si vydobyli až o deset let později se singlem Come Out and Play". V současné době patří mezi stálice na hudebním poli a aktuálně se čeká na jejich nový hudební počin. Od roku 2009 avizují, že pracují na novém albu a nyní to vypadá, že už mají komplet písní. Jak sami hudebníci dodávají, deska by měla být nejlepší ze všech. Ukážou tedy ochutnávku již 16. srpna v Praze?

The Offspring 2011 PrahaPokud chcete zajít na jejich koncert, tak vyrazte směr Výstaviště, kde v Průmyslovém paláci The Offspring zahájí své světové turné. Nebyli by to ale praví rebelové, kdyby svým fanouškům prozradili, co mají čekat. Jestli publikum uslyší nové skladby, nechce skupina prozradit, ovšem vzhledem k tomu, že poslední album vyšlo v roce 2008 a nové songy už čekají v nahrávacím studiu, až se dostanou na placku, tak je pravděpodobné, že nám alespoň ochutnávku dopřejí.

Koncert začne v 19.30 a už nyní si můžete zakoupit lístky. Ty stojí 790 korun, ovšem na místě budou dvě zóny. Stání u pódia pojme celkem 2 000 lidí, zbytek prostoru pokryje až 4 000 posluchačů. Je tedy nasnadě, abyste si zakoupili vstupenky co nejdříve, protože podle toho se určí, kdo se dostane blíže k centru dění. 

The Offspring 2011 PrahaKapela má za sebou dlouholetou kariéru. Její počiny v prvních deseti letech sledovali spíše fanoušci z amerického kontinentu. Ovšem v roce 1994 na hudební stanici MTV měl jejich singl  Come Out and Play" tak častou frekvenci, že se tito rockeři vryli do paměti posluchačů z celého světa. Ti patří do různých vrstev obyvatelstva - od teenagerů po starší ročníky, od divokých pankáčů po seriózní manažery. Jejich alba Smash" se prodalo na dnešní poměry neuvěřitelných 12 miliónů kousků a je označováno za jednu z nejlepších desek rockové scény. U nás v Čechách pak skupina zabodovala hodně v roce 1998, kdy díky skladbě Pretty Fly" získala fanoušky i z řad posluchačů popových kapel, jako jsou Backstreet Boys nebo Spice Girls. V roce 2005 vydali kompilaci svých největších hitů a posledním CD je prozatím  Rise And Fall, Rage And Grace" z roku 2008, kterého se prodalo úctyhodných 2 milióny kusů.

The Offspring u nás naposledy vystoupili před třemi lety na Rock for People ve východních Čechách. Původně se letos počítalo, že by se objevili na Sázavafestu, ale kvůli plnému termínu nemohli dorazit. Tak si nyní užijí samostatný koncert, který bude předzvěstí jejich světového turné.


 Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Členové skupiny Nightwork se nechají zavřít do zoo
CD tipy: Ohebnost v hlavní roli
Macy Gray v Praze tančila a zářila
Ve společnosti česko-slovenských kapel na Festonda Cupu

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání