Macy Gray v Praze tančila a zářila

Macy GrayKdo byl téměř před dvěma lety v holešovickém klubu SaSaZu, určitě si pamatuje energickou show americké zpěvačky Macy Gray. Ta se v sobotu večer do Prahy vrátila. Tentokrát vystoupila o pár stovek metrů dál v KC Vltavská, ovšem zážitek byl podobně příjemný. I když už Macy překročila čtyřicítku, pořád se na pódiu dokáže odvázat a se svou doprovodnou kapelou to pořádně rozbalit.


Macy GrayMám rád tyhle koncerty, kdy po osmé večer vyrazíte do klubu a před jedenáctou už jste zase doma. Krátký, ale intenzivní zážitek, žádné vleklé večery plné DJs a předkapel. Na druhou stranu chápu, že ten, kdo zaplatil téměř tisíc korun za vstup a počítal s pozdějším začátkem, musel být zklamán. Takových ale moc nebylo a Velký sál KC Vltavská byl už před devátou hodinou téměř zaplněn.

Velká bílá plachta v pozadí s nápisem: „MACY GRAY AND HER BAND - THE SEX FIENDS“ svítila do sálu a uvedla Macy i s doprovodnou skupinou. Hlavní hvězda večera přišla v šedobílých šatech s modrým boa kolem krku, které po chvíli vyměnila za černé. Její afro účes, modré stíny a spousta šperků zaujaly na první pohled. Čím však učarovala natěšené publikum, byl pochopitelně její nezaměnitelný hlas. Zvuk byl dobrý a kapela hrála perfektně. Činily se i dvě vokalistky, které svou kolegyni skvěle doprovázely a vyplňovaly prázdná místa, kdy se Macy šla několikrát převléknout.

Macy GrayVe druhé polovině se totiž vrátila ve slušivém stříbrném saku a kalhotách a na konci v přídavcích ještě v barevných šatech, kde však opět převládala černá a bílá. Nakonec i ostatní členové skupiny hráli v košilích či sáčkách, případně šatech. Mezi písněmi jako „Glad You’re Here“, „Sweet Baby“, „Nothing Else Matters“, vypůjčené od Metallicy, či „Oblivion“, kde dokonce mohli diváci číst z velkých papírů text, si Macy ráda popovídala s publikem. Pěkným příběhem o lásce uvedla v závěru i svůj největší hit „I Try“.

V přídavku po ohlušujícím aplausu nechala sál zpívat i další známý singl z poslední desky The Sellout „Beauty In The World“. Macy Gray roztancovala své fanoušky různých věkových kategorií, potěšila je soulovými písněmi i vtipnými průpovídkami a devadesát minut jejího koncertu příjemně uplynulo. Kdo dal v době letních festivalů pod širým nebem přednost jednotlivému koncertu populární americké zpěvačky, rozhodně nemusel litovat.


VÍCE FOTOGRAFIÍ Z KONCERTU MACY GRAY NALEZNETE ZDE


Text: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Hudba kam se podíváš, pojďte se bavit
Skupina Coldplay představuje svůj nový videoklip
Skupina Wohnout vypustila do světa nové album
Zpěvačka Macy Gray zavítá do Prahy

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání