HUDEBNÍCI ŽIJÍCÍ, NEŽIJÍCÍ A IMAGINÁRNÍ

KULTURNÍ SERVIS PULSZajímavé trio se vtěsnalo do aktuálních CD tipů. Nové desky přináší česká stálice mezi populárními kapelami Mňága a Žďorp, již zesnulá legenda country Johnny Cash, a také komiksová kapela Gorillaz.


Mňága a ŽďorpAbychom zachovali v našech tipech zástupce domácí scény, pak bylo snadné vybrat z poslední doby lákavou novinku. Deska „Takže dobrý“ je už jedenáctá v pořadí od kapely Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí. Ti, co mají písně této partičky rádi, si opět přijdou na své. Skvělé texty Petra Fialy a víceméně tradiční hudební podklady jsou hlavními znaky Mňágy už dlouhou řadu let a na novém CD tomu není jinak. Drobné změny ale při nahrávání nastaly. Elektronické doplňky na albu neuslyšíte a rukopis producenta tentokrát nese jméno Ondřeje Ježka. Mňága a Žďorp vyjela už také na turné k nové desce, přičemž křtít se bude na každé zastávce a celá šňůra potrvá až do konce května.


CashLegenda celé country hudby Johnny Cash zemřel už v roce 2003, ale právě písně z tohoto roku vychází na posledním dílu série "American". Na konci února by Cash oslavil osmasedmdesáté narozeniny a jeho fanoušci se můžou těšit na skladby, které natočil těsně před smrtí. Album nazvané „American VI: Ain't No Grave“ nabízí deset písní, z nichž jen jedinou napsal sám Cash, a to "I Corinthians 15:55", která dosud nebyla nikde ke slyšení. Producentem všech těchto dílů byl Rick Rubin. Když se podíváte na diskografii Cashe na oficiálních stránkách, jde o velmi bohatý výčet jeho skladeb, a také jeho poslední nahrávky sklízejí úspěch fanoušků a kritiky.


GorillazKdyž se lídr skupiny Blur Damon Albarn a známý komiksový tvůrce Jamie Hewlett rozhodli v roce 1998 založit imaginární kreslenou kapelu Gorillaz, zřejmě netušili, jaký budou mít ve světě úspěch. Předchozích alb „Gorillaz“ a „Demon Days“ se ve světě prodalo přes 15 milionů kusů. Nyní vychází novinka „Plastic Beach“. Zvláštní název evokuje téma, v němž se posluchači přesunou na tichomořský ostrov postavený z odpadků. U Gorillaz je velmi těžké zařadit hudební produkci do nějakého žánru. Stačí zmínit některé hosty na desce "Plastic Beach" a dokážete si představit, jak rozmanité album to je: Snoop Dog, Kano, Mos Def, De La Soul, Lou Reed, Bobby Womack či Mick Jones, ale i Syrský národní orchestr. V oběhu už je také videoklip ke skladbě „Stylo“, v němž se představil Bruce Willis.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání