HUDEBNÍCI ŽIJÍCÍ, NEŽIJÍCÍ A IMAGINÁRNÍ

KULTURNÍ SERVIS PULSZajímavé trio se vtěsnalo do aktuálních CD tipů. Nové desky přináší česká stálice mezi populárními kapelami Mňága a Žďorp, již zesnulá legenda country Johnny Cash, a také komiksová kapela Gorillaz.


Mňága a ŽďorpAbychom zachovali v našech tipech zástupce domácí scény, pak bylo snadné vybrat z poslední doby lákavou novinku. Deska „Takže dobrý“ je už jedenáctá v pořadí od kapely Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí. Ti, co mají písně této partičky rádi, si opět přijdou na své. Skvělé texty Petra Fialy a víceméně tradiční hudební podklady jsou hlavními znaky Mňágy už dlouhou řadu let a na novém CD tomu není jinak. Drobné změny ale při nahrávání nastaly. Elektronické doplňky na albu neuslyšíte a rukopis producenta tentokrát nese jméno Ondřeje Ježka. Mňága a Žďorp vyjela už také na turné k nové desce, přičemž křtít se bude na každé zastávce a celá šňůra potrvá až do konce května.


CashLegenda celé country hudby Johnny Cash zemřel už v roce 2003, ale právě písně z tohoto roku vychází na posledním dílu série "American". Na konci února by Cash oslavil osmasedmdesáté narozeniny a jeho fanoušci se můžou těšit na skladby, které natočil těsně před smrtí. Album nazvané „American VI: Ain't No Grave“ nabízí deset písní, z nichž jen jedinou napsal sám Cash, a to "I Corinthians 15:55", která dosud nebyla nikde ke slyšení. Producentem všech těchto dílů byl Rick Rubin. Když se podíváte na diskografii Cashe na oficiálních stránkách, jde o velmi bohatý výčet jeho skladeb, a také jeho poslední nahrávky sklízejí úspěch fanoušků a kritiky.


GorillazKdyž se lídr skupiny Blur Damon Albarn a známý komiksový tvůrce Jamie Hewlett rozhodli v roce 1998 založit imaginární kreslenou kapelu Gorillaz, zřejmě netušili, jaký budou mít ve světě úspěch. Předchozích alb „Gorillaz“ a „Demon Days“ se ve světě prodalo přes 15 milionů kusů. Nyní vychází novinka „Plastic Beach“. Zvláštní název evokuje téma, v němž se posluchači přesunou na tichomořský ostrov postavený z odpadků. U Gorillaz je velmi těžké zařadit hudební produkci do nějakého žánru. Stačí zmínit některé hosty na desce "Plastic Beach" a dokážete si představit, jak rozmanité album to je: Snoop Dog, Kano, Mos Def, De La Soul, Lou Reed, Bobby Womack či Mick Jones, ale i Syrský národní orchestr. V oběhu už je také videoklip ke skladbě „Stylo“, v němž se představil Bruce Willis.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání