ANETA LANGEROVÁ: Vyrovnaná a bavící

Aneta Langerová - koncert v Sasazu
Koncertní šňůra Aneta Langerová Tour 2010 je zhruba ve své polovině. Známá česká zpěvačka zavítala v úterý s kapelou do pražského klubu SaSaZu, kde se představila se svým sympatickým a uvolněným programem. Publikum potěšila Aneta písněmi ze všech tří alb, včetně aktuálního „Jsem“.

Ten příběh třiadvacetileté rodačky z Říčan zná každý a bylo by zbytečné ho připomínat. Za ta léta na českém hudebním poli vyrostla Aneta Langerová v kvalitní muzikantku a udržela si svůj vysoko nasazený standard přední zpěvačky. Nikam se nepropadla, neztratila. Navíc se v posledním období konečně obklopila lidmi, s nimiž je jí dobře, a to nejen v kapele, ale i v soukromí. To, že nedávno veřejně přiznala svou sexuální orientaci jí vnitřně určitě ulehčilo a na druhou stranu jí to zjevně přidalo fanoušků mezi dívkami, které chodí s holkama.

Aneta Langerová - koncert v SasazuPražská zastávka koncertního turné dostala první trhlinu už ve výběru místa. Aneta Langerová je výborná zpěvačka, ale se svými písněmi sedí stále spíše do klubu a velký sál, jaký je třeba i v SaSaZu, jí příliš nesvědčí. Velká plocha byla zaplněna zhruba z poloviny a sama zpěvačka to v úvodu koncertu komentovala slovy: „Jste takový namačkaný na sobě, je vám příjemně?“ Ovšem i pojetí skladeb se z větší části hodí zkrátka do jiných míst.

Samotná podívaná už však vnesla radost a úsměvy na tváře všech fanoušků. Světelné prvky a barvami hýřící pozadí působili jako z halových show známých kapel, ovšem v střídmějším podání neurážely. To, že Aneta našla skvělé muzikanty, s rozmanitou nástrojovou složkou, jejím skladbám náramně pomohlo. Aranžmá některých tak příjemně překvapovala a naživo si publikum může vychutnat písně zcela jinak, než poslechem desky doma v pokojíčku. Jen je ale pořád skupina songů, které se z alba snášejí líp a více je tak vnímáte. Na živém koncertu se chtějí lidé přeci jen spíše hýbat, bavit a přijímat energii.

Aneta Langerová - koncert v SasazuPři tom úvod byl velmi svižný. Skladby jako „Amor“, „Pár důvodů“ nebo „Pokušení“ natěšené fanoušky příjemně naladily. U hitu „Hříšná těla, křídla motýlí“ pak nechala Aneta závěrečnou recitaci na lidech. Ovšem střední klidná až komorní pasáž koncertu vybízela spíš k posezení v divadelním klubu u sklenky vína. Sólo na housle Anny Minarikové, která občas hrála i na kytaru, či fakt, že ostatní členové v některých písních zpívali s Anetou, jsou sice milá zpestření, ale tep lidem pod pódiem možná klesl až zbytečně nízko. Jasně, že Aneta nehraje žádný punkrock, kde vás hudba pohltí a dvě hodiny skáčete sem a tam, avšak výběr skladeb pro koncerty je velmi citlivá složka muzikantů.

Publikum oživlo opět až při aktuálních hitech „Jsem“ a „V bezvětří“ a naplno se rozdovádělo při závěrečném rychlém bloku, kde zněly písně jako „Vysoké napětí“ nebo „Stačilo říct“. Přídavek se nesl opět spíše v klidnějším duchu, kdy nechyběla „Voda živá“ či „Vzpomínka“. Aneta Langerová jde svým vyvoleným směrem a fanoušky vždy dokáže potěšit. Sama působí na pódiu šťastným dojmem a pokud se nebude bát přidat ještě pár svižnějších skladeb, možná bude ten libý pocit při cestě domů ještě intenzivnější.

 

Fotografie z koncertu můžete vidět ZDEText: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání