V O2 areně to bude s Judas Priest pořádně drsné

Judas Pries O2 arenaUž v úterý 28. června se v pražské O2 areně uskuteční koncert legendární heavy metalové kapely Judas Priest. Ta je považována za jednu z nejvlivnějších v tomto žánru. Navíc s sebou přiváží i speciálního hosta v podobě Whitesnake. Pokud snad ještě váháte, zda si nechat tento koncert ujít, nebo mu vyrazit vstříc, pak byste měli vědět, že se jedná o vůbec poslední koncertní turné Judas Priest.


Kapela dorazí v následujícím složení – za bicí usedne Scot, na struny pořádně zabrnkají kytaristé Glenn Lipton a Richie Faulkner a svou basu naladí Ian Hill. Fanoušci této divoké party měli zajisté upřímnou radost, když se dozvěděli, že se chystá vyrazit na celosvětové turné, které bude rovněž zahrnovat i zastávku v České republice. Zároveň s tím však skupina vydala i méně potěšující oznámení, a sice, že je toto turné jejich poslední.

Judas Pries O2 arenaJudas Priest, anglická skupina pocházející konkrétně z Birminghamu, společně funguje už od roku 1970. Jejich vlastní image, oblečení z kůže a zdobení kovovými řetězy k nim už neodmyslitelně patří. Z jejich nejznámějších skladeb, které se nesmazatelně zapsaly do myslí všech fanoušků, připomeňme třeba „Sin After Sin“, „Hell Bent For Leather“, „British Steel“, „Defenders of the Faith“, „Victims of Changes“, „Exciter“ nebo „Living After Midnight“. Na současném turné kapela oslaví čtyřicáté druhé výročí svého působení. Možné je, že se při této události dočkáme také vydání nové desky. Jejich poslední dosud vydané album nese název „Nostradamus“.

Skupina se v České republice ukázala naposledy v roce 2008, a to v rámci propagace své poslední desky. Údajně si nyní Judas Priest připravili pro své příznivce speciální show. Jak bude vypadat, se můžete přesvědčit sami na vlastní oči už 28. května v Praze. Vstupenky jsou v prodeji od 890 Kč do 1 590 korun. Akce začíná již v 19:30, kdy vystoupí předkapela Whitesnake.

Judas Pries O2 arenaFormace se letos znovu vrátila na hudební scénu. Na jejich turné se představí i noví muzikanti, kteří se stali součástí této kapely. Přidal se budeník Briian Tichy a baskytarista Michael Devin. Zařadili se tak po boku kytaristů Douga Aldriche a Reba Beache a samozřejmě také zpěváka Davida Coverdala. Ten při této příležitosti prohlásil: „Měli jsme neuvěřitelně kreativní a produktivní rok. Věnovali jsme se psaní a nahrávání, ale i míchání několika projektů, které máme v plánu vydat v příštích letech. Jsme zvláště nadšeni z nového alba a těšíme se na prezentaci mixu nových a starších skladeb v rámci tohoto turné.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky akce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání