Pražské barokní slavnosti slibují unikátní barokní opery

Pražské barokní slavnostiAť už se rádi touláte pražskými uličkami či dáváte přednost hromadné dopravě, jistě jste si všimli nápadných plakátů a upoutávek v barokním stylu, které jsou rozesety po celém městě. K velké řadě pravidelních kulturních akcí se letos přidává festival Pražské barokní slavnosti. Jeho první ročník proběhne od 17. června do 3. října.


Festival si klade za cíl „připomenout významnou a specifickou divadelní tradici v období vrcholného baroka v podobě, jak se dochovala nejen v dobových písemnostech, ale i v geniu loci Prahy,“ uvádí oficiální webové stránky www.prazskebaroknislavnosti.cz. Počínaje 17. červnem se každodenně ve 20 hodin otevřou brány barokní zahrady Ledeburského paláce pod Pražským hradem.

Pražské barokní slavnostiPražské barokní slavnosti osloví především příznivce barokní opery, ale i všechny milovníky dobré hudby a velkolepé podívané. Barokní opera byla velmi nákladné představení, s bohatě zdobenými kostýmy, okázalými kulisami, brilantními pěvci a celkově grandiózní atmosférou. Veřejnost si ji rychle oblíbila a brzy se stala vyhledávanou zábavou. Festival vám nyní umožní podobnou atmosféru okusit na vlastní kůži.

Za necelé tři měsíce se na programu vystřídá šest barokních oper. Některé z nich se dochovaly pouze v podobě tištěného libreta, a to na zámku v Kroměříži, kde byly v 18. století uváděny. Jedná se o opery Torso, Coronide, Yta Innocens a Endymio, které nyní svou nově zkomponovanou hudbou oživili skladatelé Vít Zouhar a Tomáš Hanzlík. Dále se můžete těšit na karnevalovou operu Facetum Musicum, v níž se mísí hudba A. Vivaldiho, G. F. Händela a A. Lottiho nebo na Vivaldiho slavnostní operu L’Unione della Pace, e di Marte (Spojení míru s Martem), která byla uvedena v Benátkách roku 1727 na počest narození dcer francouzského krále Ludvíka XV.

Pražské barokní slavnostiNa provedení oper se budou podílet čtyři soubory: mezinárodní soubor Hofmusici, specializovaný na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů, komorní orchestr Vivaldi Orchestra Praga, který se taktéž zabývá autentickou interpretací barokní hudby na dobové nástroje, dále smíšený komorní sbor Vox nymburgensis a soubor Ensemble Damian. Ten je zaměřený na interpretaci barokní a minimalistické hudby.

Unikátní představení barokních oper pod širým nebem láká na své motto: „Divadlo jako velkolepá podívaná, která přenese návštěvníka Pražských barokních slavností časem do minulosti." Cena vstupenek se pohybuje od 350 do 1100 Kč a pořídit je můžete v pokladnách Palácových zahrad pod Pražským hradem, online v prodejní síti Ticketstream nebo v kamenných pobočkách Pražské informační služby a společností Via Musica a Bohemia Ticket.


Text: Eva Vergosová
Foto: Pražské barokní slavnosti

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání