Nové CD tipy v příjemně pop elektronickém duchu

KULTURNÍ SERVIS PULSAktuální vydání CD tipů skrývá tři velmi známá jména. Pražská formace Tata Bojs přišla po čtyřech letech s novinkou Ležatá osmička, poloviční pauzu si vzali na své další řadovky Moby s albem Destroyed a Lady Gaga s Born This Way. Ve všech třech případech jde především o kvalitní pop s příměsí elektroniky.

 Kultura s Kulturním servisem PulsDvanáct stop a téměř tři čtvrtě hodiny, to jsou základní parametry nového CD s názvem „Ležatá osmička“ hanspaulské skupiny Tata Bojs. V tradičních a oblíbených smyčkách se pohybuje i tento počin. Mohutný je seznam hostů, kteří se na albu podíleli. Jen co se hudební složky týče, jde o téměř dvacet lidí včetně kompletní Clarinet Factory. Nechybí ale také řada žen u hlasů lolit, dívčích hlasů a podobných vychytávek. Rapper skupiny PSH Vladimir 518 je pak výrazným hostem ve skladbě „Světová“. Produkci i mix celé desky měl na starost Milan Cais. Pilotní singl „Opakování“ už je ke slyšení na stránkách vydavatelství Supraphon. Dá se odhadovat, že novinka skupiny Tata Bojs se zařadí po bok jejich předchozích úspěšných počinů jako „Biorytmy“, „Nanoalbum“ či „Kluci, kde ste?“

Kultura s Kulturním servisem PulsPětačtyřicetiletý Richard Melville Hall, známý jako Moby, přichystal za necelých dvacet let už desáté studiové album. „Destroyed“ obsahuje patnáct písní a fanoušci si užijí více než sedmdesát minut melodické elektronické hudby. Moby opět sází na samply vokálů, i když v případě Emily Zuzik či Inyang Bassey použil živé hlasy. Album předznamenal singl „The Day“, ovšem celou desku si můžete poslechnout na jeho oficiálních stránkách. Například skladba „Lacrimae“ má přes osm minut. Komu by nestačil klasický hudební nosič, může si ještě pořídit speciální edici „Destroyed“ s knihou, v níž jsou snímky z celého světa, kde Moby koncertoval. Jedna z fotografií byla pořízena i v České republice.

Kultura s Kulturním servisem PulsPětadvacetiletá Stefani Joanne Angelina Germanotta z New Yorku je v posledních letech na hudebním poli fenomén. Celý svět jí ale zná pod jménem Lady Gaga. Její teprve druhá řadová deska „Born This Way“ už prodejem boduje i v České republice. Z více než dvaceti skladeb zpěvačka vybrala pro standardní CD čtrnáct písní, speciální edice v sobě skrývá ještě druhý disk s pěti dalšími stopami. Venku už jsou titulní singl „Born This Way“ a kontroverzní „Judas“. Oba jsou ke slyšení na MySpace. Elektronická hudba se zde mísí s tanečními rytmy, popem, metalem, ale třeba i rock’n’rollem. Mezi producenty alba se zařadila jména jako DJ Snake, DJ White Shadow, Red One či Robert „Mutt“ Lange.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání