Rocker Bryan Adams se znovu chystá okouzlit Prahu

Bryan Adams 19.6.2011 PrahaJeden z nejlepších rockových zpěváků a živoucí legenda Bryan Adams se po pěti letech vrací do České Republiky, aby potěšil své příznivce! Do srdcí a myslí fanoušků se zapsal zejména díky svým hitům „Everything I Do, I Do It For You“ či „Summer of 69“. Každý, kdo zavítal na jeho koncert, to označuje jako nezapomenutelný zážitek. Bryan jich zvládne až 120 do roka a vyprodává haly po celém světě již přes tři dekády. Vyprodá 19. června i pražskou O2 arenu?


Bryan Adams 19.6.2011 PrahaBryan Adams by na první pohled nebyl nijak výrazný. Není příliš pohledný a od počátku své kariéry chodí oděný stále stejně jednoduše – v obyčejných džínsech a jednoduchém tričku. Jenže jakmile brnkne do strun a promluví do mikrofonu svým nezapomenutelně charakteristickým hlasem, jdou ženy do kolen a mužům se nadšením ježí chlupy po celém těle. Za Bryana prostě mluví jeho muzika. Od počátku 80. let vydal kolem desítky alb, z nichž celá řada dosáhla multiplatinových prodejů. Bezpočet jeho skladeb dlouhá léta okupoval přední příčky hitparád a objevil se v několika filmových trhácích. Kdo by neznal jeho hity „18 Til’ I Die”, „Please Forgive Me“ či „All For Love“, kde zpívá společně se Stingem a Rodem Stewartem.

Adamse můžeme po právu řadit mezi nejvýraznější zpěváky a skladatele populární hudby osmdesátých a devadesátých let. Rodilý Kanaďan si však nezískal fanoušky po celém světě jen díky své hudbě, ale i příjemnému vystupování a pohodové nátuře. Ať už se jedná o zmiňované oblékání, fakt, že už přes 20 let hraje se stejnou doprovodnou kapelou nebo neutuchající charitativní aktivity. Kromě muziky je Bryanovou největší vášní focení. Fotí hlavně reportážní snímky a má dokonce stálé angažmá v kanadském časopise Zoomer. V České Republice nafotil limitovanou edici kalendáře s Terezou Maxovou, který zde pokřtil po svém vystoupení v roce 2006. Mimo to fotí své kolegy z branže. Před jeho objektivem se vystřídali například Mick Jagger, Tina Turner nebo Rod Stewart. Z mladší generace pak stojí zamínku ruské duo TATU, nebo kontroverzní hip hopeři Die Antwoord. Jeho fotka britské královny Alžběty II. z oslavy jejích 50. narozenin se dokonce objevila na kanadských známkách.

Bryan Adams 19.6.2011 PrahaPražský koncert je naplánován v rámci tour, která se váže k jeho zatím poslední desce „Bare and Bones“. Na ní můžete najít zásadní písně Bryanovy dosavadní kariéry. Bude to jeho třetí zastávka v České Republice od roku 2003, kdy zde vystoupil poprvé. Zpěvák přicestuje i se svou typickou doprovodnou kapelou, aby představil výběr toho nejlepšího ze svého repertoáru. A že Adams své fanoušky nešetří - je známo, že jeho koncerty nezřídka trvají až tři hodiny. Dle slov účastníků minulých vystoupení, to však uteče jako voda. V půlce máte pocit, že už zazněly všechny nejlepší hity, a že v té druhé už nebude co poslouchat. Jenže opak je pravdou. Bryan chrlí další a další fláky tak suverénně a s takovou energií, až je člověk zaskočený, že všechny písně zná, ač není žádným velkým fandou. Zda to takto bude vypadat i tentokrát se musíme nechat překvapit.

Koncert se koná 19. června od 20:00 v pražské O2 areně. Zda bude vyprodáno, zatím není jisté, pár stovek lístků je zatím stále k dispozici. Pokud tedy chcete vidět živoucí kanadskou legendu naživo, pospěšte s nákupem. Vstupenky jsou k mání od 990 korun na pokladnách O2 areny a v síti Sazka Ticket. Jedno je jisté, Prahu opět čeká velkolepá show, kterou byste si neměli nechat ujít.


 Text: Bersen Hoxha
Foto: O2 arena

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Patricii pokřtí debut kapela Nightwork
Roxette zavítají v rámci turné do Prahy i Ostravy
Dvojitý křest a Bigg Boss show v Roxy
Co nás čeká v roce 2011?


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání