Rocker Bryan Adams se znovu chystá okouzlit Prahu

Bryan Adams 19.6.2011 PrahaJeden z nejlepších rockových zpěváků a živoucí legenda Bryan Adams se po pěti letech vrací do České Republiky, aby potěšil své příznivce! Do srdcí a myslí fanoušků se zapsal zejména díky svým hitům „Everything I Do, I Do It For You“ či „Summer of 69“. Každý, kdo zavítal na jeho koncert, to označuje jako nezapomenutelný zážitek. Bryan jich zvládne až 120 do roka a vyprodává haly po celém světě již přes tři dekády. Vyprodá 19. června i pražskou O2 arenu?


Bryan Adams 19.6.2011 PrahaBryan Adams by na první pohled nebyl nijak výrazný. Není příliš pohledný a od počátku své kariéry chodí oděný stále stejně jednoduše – v obyčejných džínsech a jednoduchém tričku. Jenže jakmile brnkne do strun a promluví do mikrofonu svým nezapomenutelně charakteristickým hlasem, jdou ženy do kolen a mužům se nadšením ježí chlupy po celém těle. Za Bryana prostě mluví jeho muzika. Od počátku 80. let vydal kolem desítky alb, z nichž celá řada dosáhla multiplatinových prodejů. Bezpočet jeho skladeb dlouhá léta okupoval přední příčky hitparád a objevil se v několika filmových trhácích. Kdo by neznal jeho hity „18 Til’ I Die”, „Please Forgive Me“ či „All For Love“, kde zpívá společně se Stingem a Rodem Stewartem.

Adamse můžeme po právu řadit mezi nejvýraznější zpěváky a skladatele populární hudby osmdesátých a devadesátých let. Rodilý Kanaďan si však nezískal fanoušky po celém světě jen díky své hudbě, ale i příjemnému vystupování a pohodové nátuře. Ať už se jedná o zmiňované oblékání, fakt, že už přes 20 let hraje se stejnou doprovodnou kapelou nebo neutuchající charitativní aktivity. Kromě muziky je Bryanovou největší vášní focení. Fotí hlavně reportážní snímky a má dokonce stálé angažmá v kanadském časopise Zoomer. V České Republice nafotil limitovanou edici kalendáře s Terezou Maxovou, který zde pokřtil po svém vystoupení v roce 2006. Mimo to fotí své kolegy z branže. Před jeho objektivem se vystřídali například Mick Jagger, Tina Turner nebo Rod Stewart. Z mladší generace pak stojí zamínku ruské duo TATU, nebo kontroverzní hip hopeři Die Antwoord. Jeho fotka britské královny Alžběty II. z oslavy jejích 50. narozenin se dokonce objevila na kanadských známkách.

Bryan Adams 19.6.2011 PrahaPražský koncert je naplánován v rámci tour, která se váže k jeho zatím poslední desce „Bare and Bones“. Na ní můžete najít zásadní písně Bryanovy dosavadní kariéry. Bude to jeho třetí zastávka v České Republice od roku 2003, kdy zde vystoupil poprvé. Zpěvák přicestuje i se svou typickou doprovodnou kapelou, aby představil výběr toho nejlepšího ze svého repertoáru. A že Adams své fanoušky nešetří - je známo, že jeho koncerty nezřídka trvají až tři hodiny. Dle slov účastníků minulých vystoupení, to však uteče jako voda. V půlce máte pocit, že už zazněly všechny nejlepší hity, a že v té druhé už nebude co poslouchat. Jenže opak je pravdou. Bryan chrlí další a další fláky tak suverénně a s takovou energií, až je člověk zaskočený, že všechny písně zná, ač není žádným velkým fandou. Zda to takto bude vypadat i tentokrát se musíme nechat překvapit.

Koncert se koná 19. června od 20:00 v pražské O2 areně. Zda bude vyprodáno, zatím není jisté, pár stovek lístků je zatím stále k dispozici. Pokud tedy chcete vidět živoucí kanadskou legendu naživo, pospěšte s nákupem. Vstupenky jsou k mání od 990 korun na pokladnách O2 areny a v síti Sazka Ticket. Jedno je jisté, Prahu opět čeká velkolepá show, kterou byste si neměli nechat ujít.


 Text: Bersen Hoxha
Foto: O2 arena

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Patricii pokřtí debut kapela Nightwork
Roxette zavítají v rámci turné do Prahy i Ostravy
Dvojitý křest a Bigg Boss show v Roxy
Co nás čeká v roce 2011?


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání