Jarní část AghaRTA Prague Jazz festivalu vrcholí

AghaRTA Prague Jazz FestivalPrvní polovina 20. ročníku pražského jazzového festivalu AghaRTA se uzavře dvěma koncerty velkých hvězd jazz music. V pondělí 23. května přijede Jack DeJohnette Group a ve čtvrtek 9. června zavítá do Prahy legendární Kenny Garrett. Oba koncerty se budou konat v Lucerna Music Baru a začátek je shodně ve 21 hodin. Nenechte si ujít tyto poslední příležitosti a vydejte se na oblíbený festival všech jazzových příznivců. Další část se bude pořádat zase až na podzim.


AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL Hvězdou první velikosti v moderním jazzu je bubeník a sporadický pianista Jack DeJohnette. Několika důležitým nahrávkám od konce 60. let až dodnes vtiskl své nenapodobitelné rytmické cítění. Mihl se již v triu pianisty Billa Evanse a jako jednoho ze čtyř bubeníků ho můžeme slyšet na přelomové desce Milese Davise „Bitches Brew“. Jack DeJohnette je hudební chameleon a již od začátku 70. let se etabloval v jazz fusion, ať už jako sideman nebo lídr vlastních projektů. Proslulá je též jeho spolupráce s Davem Hollandem na konci osmdesátých let. Patrně nejznámější je však jeho účinkování v Keith Jarrett Standards Triu. Ke zhlédnutí lze doporučit třeba nádhernou „You and the Night and the Music“. Jack DeJohnette Group, která se představí v Praze, je hudebně orientovaná k jazz fusion. Pro malé seznámení s tímto bandem se můžete podívat na videoklip ZDE.

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVALSaxofonista a flétnista Kenny Garrett se stal známým hlavně díky pětiletému angažmá u Milese Davise. Podílel se na soundtracku k filmu Dingo, Milesově vůbec poslední nahrávce. Jeho hudební vzdělání má však své kořeny v daleko starší tradici. Jeho prvními angažmá byly totiž orchestry Duka Ellingtona (tehdy již pod vedením jeho syna, Mercera Ellingtona) a Mela Lewise. Sám však od 80. let hraje moderní jazz ovlivněný feelingem jazz fusion, hudbu podobnou té, kterou tvořil například saxofonista Michael Brecker. Kenny Garret vystoupí se svým kvartetem, v němž hrají pianista Benito Gonzales, basista Nat Reeves a bubeník Marcus Baylor. Skupina bude hrát především materiál z desky „Sketches of MD“ a možná zazní i „Wayne’s Thang“.

Lístky na oba dva koncerty je možné zakoupit jako e-ticket na stránkách pořadatele AghaRTA Prague Jazz Festivalu nebo v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal.


Text: Jan Ciglbauer
Foto: AghaRTA Prague Jazz Festival

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Bona, Wooten, Soft Machine - Agharta Festival pokračuje
Dean Brown Trio předvedli v Lucerně svůj um
Začátek letošního AghaRTA Prague Jazz Festivalu je tady
AghaRTA Prague Jazz Festival zahájí svou jarní část

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání