Elán zahraje v Pardubicích a chystá muzikál

ElánSlovenská skupina Elán o sobě dává znovu vědět. Kromě jediného letošního koncertu v České republice, 20. května v Pardubicích, se podílejí také na nově chystaném muzikálu Osmý světadíl, v němž zazní řada hitů populární kapely. Ta vydala své první, stejnojmenné (Osmy svetadiel), album už před třiceti lety.


„Osmý světadíl“ bude mít premiéru v pražském Divadle Kalich 8. září. Režisérem inscenace bude Ján Ďurovčík a producentem Michal Kocourek. Ti už spolupracovali i na úspěšném muzikálu Robin Hood. V dubnu probíhal konkurz na role v chystaném díle. „Nehledali jsme ‚pouze´ skvělé zpěváky, ‚pouze´ skvělé tanečníky, ‚pouze´ skvělé herce, ale hledali jsme muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni,“ řekl Ján Ďurovčík s tím, že se tvůrci neváhali při konkurzu rozloučit i s mediálně známými jmény.

ElánKromě osvědčených hitů skupiny Elán, jako jsou „Stužková“, „Kráľovná bielych tenisiek“, „Láska moja“ či „Voda, čo ma drží nad vodou“, v muzikálu zazní také dvě nové skladby, které nahrají v červnu. Zatím jsou v hlavách členů kapely, ale jedna z nich bude následně singlem reprezentujícím celé dílo. Třetina vstupenek na chystaná představení „Osmého světadílu“ je už nyní vyprodaná. Muzikál se bude hrát zároveň i na Slovensku, bratislavská premiéra je naplánována na začátek listopadu. Obě verze budou mít odlišné obsazení, ovšem slovenské originální texty v té české zůstanou.

Elán také chystá jediný letošní koncert v České republice. Zahraje 20. května v pardubické ČEZ Aréně a zazní zde více písniček z loňského alba „Anjelská daň“, než tomu bylo při minulých vystoupeních na našem území.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akce


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání