Elán zahraje v Pardubicích a chystá muzikál

ElánSlovenská skupina Elán o sobě dává znovu vědět. Kromě jediného letošního koncertu v České republice, 20. května v Pardubicích, se podílejí také na nově chystaném muzikálu Osmý světadíl, v němž zazní řada hitů populární kapely. Ta vydala své první, stejnojmenné (Osmy svetadiel), album už před třiceti lety.


„Osmý světadíl“ bude mít premiéru v pražském Divadle Kalich 8. září. Režisérem inscenace bude Ján Ďurovčík a producentem Michal Kocourek. Ti už spolupracovali i na úspěšném muzikálu Robin Hood. V dubnu probíhal konkurz na role v chystaném díle. „Nehledali jsme ‚pouze´ skvělé zpěváky, ‚pouze´ skvělé tanečníky, ‚pouze´ skvělé herce, ale hledali jsme muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni,“ řekl Ján Ďurovčík s tím, že se tvůrci neváhali při konkurzu rozloučit i s mediálně známými jmény.

ElánKromě osvědčených hitů skupiny Elán, jako jsou „Stužková“, „Kráľovná bielych tenisiek“, „Láska moja“ či „Voda, čo ma drží nad vodou“, v muzikálu zazní také dvě nové skladby, které nahrají v červnu. Zatím jsou v hlavách členů kapely, ale jedna z nich bude následně singlem reprezentujícím celé dílo. Třetina vstupenek na chystaná představení „Osmého světadílu“ je už nyní vyprodaná. Muzikál se bude hrát zároveň i na Slovensku, bratislavská premiéra je naplánována na začátek listopadu. Obě verze budou mít odlišné obsazení, ovšem slovenské originální texty v té české zůstanou.

Elán také chystá jediný letošní koncert v České republice. Zahraje 20. května v pardubické ČEZ Aréně a zazní zde více písniček z loňského alba „Anjelská daň“, než tomu bylo při minulých vystoupeních na našem území.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akce


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání