KVALITNÍ HUDBU CHRLÍ ROK 2010 HNED OD ZAČÁTKU

KULTURNÍ SERVIS PULSV posledním vydání CD tipů jsme se ještě vraceli na konec minulého roku, nyní vám nabídneme hudební produkci, která už se svým datem vydání řadí do toho letošního. Za poslech určitě stojí nové desky amerického rappera Lil Wayna, člena legendárních Beatles Ringo Starra a čerstvé album domácí populární skupiny Kryštof.

Lil WayneZnámý americký rapper Lil Wayne přichází s dlouho odkládanou deskou „Rebirth“, která se liší od minulých už samotným pojetím. Je totiž zaměřená rockově, plná kytar. Dwayne Michael Carter Jr., který spolupracoval i s českým DJ Wichem ve skladbě What We Need, tentokrát na své nové CD pozval i samotného Eminema. Ten s ním rapuje ve skladbě Drop the World. Ve třech písních z celkových dvanácti hostuje také zpěvačka Shanell. Série alb Carter, které mají po celém světě milionové prodeje, bude po Rebirth navázána čtvrtým dílem, který má vyjít ještě letos. Ale známe to s těmi termíny.

Ringo StarKdo by neznal písničky skupiny The Beatles, která v druhé polovině minulého století pobláznila svět. Dva členové „Brouků“ stále žijí a jeden z nich, Ringo Starr, nyní nabízí své nové album „Y Not“. Ringo vydává desku poprvé u jiného vydavatelství (Universal) a premiérově si také své CD produkuje sám. Podle svých slov k tomuto kroku nedávno dospěl, i když dříve by něco takového nepřipustil. Mezi hosty je celá řada slavných hudebníků jako Joe Walsh, či Benmont Tench, ale i zpěváků, včetně Joss Stoneové, Richarda Marxe, ale i kamaráda z Beatles Paula McCartneyho. Ten s Ringem nazpíval titulní skladbu Walk With You.

Kryštof - Jeivště

Od poslední řadové desky skupiny Kryštof s názvem Rubikon už uběhly více než tři roky. Ostravsko-havířovská parta kolem frontmana Richarda Krajča nyní vypouští zbrusu nové jedenácti-stopové album „Jeviště“. To se převážně drží tradičních zaběhlých kolejí kapely. Singl cyRáno už slyšel snad každý a nyní se v rádiích točí další singl Malý Princ. Během února vystoupí Kryštof také na krátkém turné v Praze, Brně a Ostravě, kde si fanoušci mohou ve velkých halách nové písně pořádně naživo poslechnout, anebo přímo procvičit.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání