Heavy Metal Kings kuli žhavé železo

Heavy Metal Kings 2011Jak to vypadá, když se na pódiu sejde taková “heavy weight“ dvojka jako ILL Bill a Vinnie Paz? O tom se ve čtvrtek 28. dubna přesvědčilo publikum v pražském Lucerna Music Baru. Heavy Metal Kings tu rozbalili svoji nekompromisní show a nenechali nikoho na pochybách, že mezi legendy undergroundového rapu patří po právu.


Heavy Metal Kings nedávno vydali stejnojmenné LP, a rozhodli se ho podpořit evropským turné. Pokud jste album ještě neslyšeli, tak vězte, že „Billy Crystal“ a „Louie Dogz“ dostáli své pověsti. Deska je plná temných instrumentálek a tvrdých beatů. Tematicky se věnuje terorismu, politice, konspiračním teoriím, sektě Iluminátů, ale hodně také vraždám, zbraním a o slova typu „murder“ či „killer“ zde opravdu není nouze. I proto se dala ve čtvrtek čekat spíše vražedná atmosféra.

Heavy Metal Kings 2011My jsme do Lucerny dorazili před desátou hodinou. Podle slov osazenstva jsme udělali dobře, neboť se do té doby nic zajímavého nedělo. Přítomné zahříval DJ Trusty a ti se s chutí věnovali doplňování tekutin a sbírání energie na nadcházející peklo. Že nepůjde o jen tak ledajaký koncert, napovídala i skladba diváků. Marně bychom zde hledali nechvalně známé teenagery v rovných kšiltech s kalhoty u kolen. Spíš tu byli k vidění fanoušci s metalovými triky Slayer a ostřílení borci s prošedlou bradkou. I přesto, že se zde podle odhadu sešlo něco přes pět set nadšenců, jednalo se opravdu o skalní „die hard fans“.

Kolem půl jedenácté se začali všichni přítomní kupit pod pódiem. V tu chvíli se totiž za gramci objevil DJ Eclipse, známý z ILL Billovy party Non Phixion.  Zanedlouho ho doplnili Bill a Vinnie a sérií skladeb v rychlém sledu okamžitě dostali fanoušky do varu. Oba borci už nejsou úplně nejmladší, a tak zajížděli z každé skladby jednu, maximálně dvě sloky a refrén. Rappeři nabídli průřez jejich dosavadní tvorby, tak se diváci dočkali všech nejznámějších hitů. Obecenstvo reagovalo zejména na songy od Vinnieho kapel Jedi Mind Tricks a Army of the Pharaohs. Při peckách jako „Blood in Blood Out“, „Heavenly Divine“ nebo „End of Days“ z poslední sólovky „Season of the Assassin“ se v předních řadách skákalo jako o život. Během skladby „Bloody Tears“ se zas nesl celou Lucernou popěvek „die motherfucker die“ až to vypadlo, že snad každý chce někoho za chvíli sejmout.

Heavy Metal Kings 2011ILL Bill sklidil největší úspěch s klasikami z alba „What´s Wrong With Bill“ a hymnami od Non Phixion. Zavzpomínalo se i na Uncle Howieho a to způsobem pro Howieho více než důstojným – skladbou „My Uncle“ při které se přítomní opět dostali do varu. Z nového alba pak zazněla například pecka „Bloody Meridian“, ke které je natočený i videoklip. Celý koncert probíhal v pohodové atmosféře, jak diváci, tak interpreti si ho evidentně užívali. Vinnie neustále rapoval s kelímkem ruce, v němž měl patrně vodku s džusem nebo typický americký „gin and juice“ a za celý koncert si ho stihl tak 5 krát doplnit. Nakonec sám přiznal: „I’m the drinker of the band, Bill smokes weed and Eclipse does nothing. He drinks water.” DJ Eclipse byl tedy patrně jediný střízlivý. Při zvukové zkoušce prý dokonce zajel „Black Helicopters“ bez větších potíží. Parně se mu i podařilo náčiní dobře naladit, neboť zvuk byl na poměry tohoto klubu nadstandardní.

Eclipse celkově oba interprety vhodně zdvojoval a doplňoval i při samotném vystoupení. Příjemně překvapil ILL Bill, který při živých vystoupeních nepředčí své nahrávky, ale tentokrát se opravdu snažil a rapoval, co mohl. Při jeho váze klobouk dolů. Úplně na závěr koncertu pak nemohla zaznít jiná věc než původní skladba „Heavy Metal Kings“. S tou se oba rappeři super těžké váhy rozloučili a zmizeli v zákulisí. A poměrně rychle se rozprchlo i obecenstvo, přeci jen byl všední den a ráno se muselo vstávat za povinnostmi.

Heavy Metal Kings 2011Snad jediným tmavým bodem koncertu byla o dost menší návštěvnost, než se očekávalo. Těžko říci, zda to způsobil fakt, že pár dní předtím zveřejnili organizátoři Hip Hop Kempu nové interprety, mezi kterými figurují i Heavy Metal Kings. Ti co přišli, ale určitě nelitují. ILL Bill a Vinnie Paz dokázali nadchnout své věrné fanoušky a předvedli parádní výkon.


Text: Bersen Hoxha
Foto: Kristýna Šmejkalová

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Hip Hop Kemp odtajňuje účinkující pro desátý ročník
Heavy Metal Kings se chystají pořádně otřást Lucernou
Necro: Jsem nejbrutálnější rapper na této planetě!
La Coka Nostra – značka, které můžete věřit

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání