Debbi vystoupila v Hard Rock Cafe

koncert Debbi v Hard Rock CafeMladá zpěvačka Debbi, kterou si dnes spíše spojíme s písní Touch The Sun než s jejím účinkováním v Superstar, má za sebou své první vystoupení. To proběhlo v Hard Rock Cafe v Praze a bylo předzvěstí nadcházející festivalové sezóny.


Debbi neboli Deborah Kahl mnoho lidí zaregistrovalo už jako účastnici v prvním ročníku Česko-Slovenské Superstar, kde vypadla v semifinálových kolech. Pak se ale objevila nahrávka s titulem „Touch The Sun“, o které si někteří lidé zprvu mysleli, že se jedná o song zahraničního interpreta. Jak se ale ukázalo, je to píseň české zpěvačky, která má slušně našlápnuto na slibnou kariéru.

koncert Debbi v Hard Rock CafeVe středeční podvečer se kolem pražského Hard Rock Cafe pomalu začaly scházet skupinky lidí, kteří si nenechali uniknout příležitost, podívat se zdarma do tohoto podniku. Když se navíc nabízí, že zde vystoupí stále úspěšnější zpěvačka Debbi, tak je návštěva nasnadě. 

Hned u vchodu na vás dýchne rocková atmosféra. Tu umocňují vystavené artefakty známých umělců. Nejedná se ovšem jen o klasické restaurační zařízení, na své si přijdou i interpreti, pro něž je čest zde vystoupit. Klub dává šanci hlavně mladým zpěvákům, před Debbi tu vystoupila třeba Markéta Konvičková. Záznam jejího koncertu můžete zhlédnout na DVD.

Po osmé hodině večer se publikum pomalu zklidnilo a zaposlouchalo se do prvních tónů hudby. Na pódiu se objevila kapela a mladá zpěvačka, jejíž charakteristikou jsou rudé vlasy. Jakmile se ale Debbi chopí mikrofonu, síla jejího hlasu se vám vryje do paměti daleko více. Při poslouchání cizojazyčných textů máte pocit, že se nejedná o tuzemského zpěváka, ale česká slova přitom rovněž působí přirozeně. Podkreslující tóny strunných nástrojů už pomalu navozovaly prostředí letních festivalů. Uvolněnosti přispívalo i to, že zpěvačka během koncertu spíše posedávala, což jen umocňovalo komorní atmosféru a propojení s publikem. Debbi stačí jen její trošku nakřáplý hlas, nepotřebuje žádné další efekty ani choreografie, protože tím by se jen rušil zážitek z poslechu jednotlivých písní. Z nich můžeme jmenovat již notoricky známou „Touch The Sun", tklivou „Paris", německou klasiku „Mein Kleiner Grüner Kaktus" nebo i „I Try" od Macy Gray, kterou Debbi zpívala v Superstar. Jako zpestření večera pak ještě vystoupil host. Volba padla na objev ve Slavíku, ovšem v tom slovenském. Jedná se o Jana Mitala, který zde představil své nové CD.

Vystoupení bylo příjemným zážitkem, který návštěvníkům po práci dopřál trochu uvolnění a načerpání nových sil do nadcházejícího dne.

koncert Debbi v Hard Rock Cafe


Koncert Debbi v Hard Rock Cafe byl posledním v sérii jarních vystoupení Benátské noci. Ta je věhlasným festivalem, jenž se bude konat na konci července tohoto roku. Letos zde vystoupí jednak Debbi, ale také třeba Aneta Langerová, Lucie Bílá, Nightwork. Hlavním zahraničním tahákem jsou němečtí Scooter.

DALŠÍ FOTKY Z KONCERTU ZPĚVAČKY DEBBI ZDEText: Aneta Šimonková
Foto: CLV
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Zpěvačka Debbi oživí novou deskou český pop
Anděly ovládla kapela Nightwork, ceny dvacetiletí Lucie
Screamers se znovu chystají řádit
Eddie Stoilow zazáří v Hard Rock Cafe

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání