Lucerna Music Bar chystá hudební lahůdky

Lucerna Music BarTentokrát jsme se zaměřili na pražský klub Lucerna Music Bar, který se nachází v centru města. Hudebním fanouškům servírujeme nabídku nejzajímavějších akcí, jež se tu během následujících tří týdnů budou konat. Vystřídají se zde různé styly - od jamajského dancehallu, dance a world music až po zamilované písně nebo domácí pražskou partu United Flavour.
T.O.K.T.O.K. hvězdy z jamajského dancehallu
Pokud chcete slyšet na vlastní uši to nejlepší z dancehallové muziky, neměli byste promeškat koncert partičky T.O.K., který se uskuteční už tuto středu 27. dubna. Vystupují po celém světě a spolupracují s takovými velikány jako Shaggy, Beenie Man, Mr. Vegas, Wyclef Jean nebo Pitbull. Skupina má čtyři členy, kterými jsou Xavier „Flexx“ Davidson, Alistaire „Alex" Mc Calla, Craig „Craigy T“ Thompson a samozřejmě Roshaun „Bay-C“ Clarke. Ti se dali dohromady už na střední škole. A co o kapele a jejích začátcích prozradil Flexx? „Vybočovali jsme z normálu – ostatní skupiny zpívaly co nejvíc podle originálů, ale my jsme pořád zkoušeli něco trochu jiného. Od začátku jsme se snažili do toho dávat něco ze sebe.“ T.O.K. se také přezdívá „The Best Dancehall Group of All Times“. Vstupenky na jejich koncert zakoupíte v předprodeji na pokladně Lucerna Music Baru za 350 korun. V den konání pak budou v plné ceně za 450 Kč.

LenkaAč je to Češka, příliš o ní nevíme
Zpěvačka Lenka si v daleké Austrálii již vydobyla svou pozici uznávané umělkyně, původem však pochází z České republiky. Proto se nyní vrací do země svých předků, aby se poprvé představila místnímu publiku. Na pódiu Lucerna Music Baru ji můžete vidět už v úterý 3. května od 20 hodin. Na svém kontě má již dvě hudební alba, první nazvané „The Show“ a druhé „Two“. Jak zpěvačka slibovala před vydáním své druhé desky, najdeme na ní především zamilované písničky plné touhy a lásky. Avšak ne všechny songy vznikly během romantických a krásných chvil. Procestovala více jak 21 zemí, a to během deseti měsíců, k čemuž říká: „Bylo to tak intenzivní. Při turné se život zkoncentruje. Jeden den vám připadá jako měsíc. Ale já byla vždycky taková cikánka, takže mi takový styl vyhovuje. A navíc jsem z toho všeho chtěla dostat trochu víc, ne jen že jsem na turné. Skoro jsem si hrála na to, že si jen tak cestuju a seznamuju se s novými lidmi. Jako bych měla na zádech batoh a zažívala setkání s různými jinými kulturami.“ Prozraďme ještě pro zajímavost, že píseň „The Show“ se ve Vietnamu a Polsku stala jedním z nejhranějších hitů vůbec. Songy z Lenčina prvního CD také zazněly ve známých seriálech jako „Chirurgové“ nebo „90210“. Přijďte se s ní seznámit osobně.

Lazer Boombox X Dutty Weekend SpecialBoombox neošidí fanoušky ani v květnu
Tentokrát však spojil síly s Dutty Weekend a na zlatém podnose servírují vystoupení Wesleyho Pentze alias Dipla. Ten na počátku své kariéry působil jako člen legendární „Hollertronix crew“, později se však jeho jméno začalo objevovat ve spojitosti s remixy pro osobnosti jako Kanye West, Bloc Party, Justin Timberlake či CSS. Makal na sobě tvrdě a v současné době se bezpochyby řadí mezi nejvlivnější a nejvýznamnější DJ´s a producenty 21. století. Pokud tedy chcete tohoto velikána taneční muziky vidět na vlastní oči, přijďte 4. května na akci „Lazer Boombox X Dutty Weekend Special", kde Diplo vystoupí. Dalšími účinkujícími zde budou Dillon Francis, Tuco & Quime nebo Kristee. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 450 Kč, na místě pak za 550 Kč. V prodeji jsou také speciální VIP lístky za 900 korun.

Susana BacaSusana Baca - věk u ní nehraje žádnou roli
O šest dní později, v úterý 10. května, zavítá do klubu Susana Esther Baca de la Colina pocházející z exotického Peru. Narodila se v roce 1944 a ve svých šedesáti sedmi letech patří k jedněm z nejvýznamnějších zpěvaček Jižní Ameriky. Roku 2002 získala Grammy za nejlepší tradiční album, které nese název „Lamento Negro“. Zpěvaččina deska byla též nominována na cenu nejlepšího světového hudebního alba. Ve své tvorbě a osobním životě Susana nezapírá její africké kořeny. Se svým mužem založili tzv. „Institut pro černé pokračování“, jenž se zaobírá zachováním a podporou nové afro-peruánské kultury, hudby a tance. Pokud chcete vidět vitalitu a energii, kterou v sobě tato dáma nosí, obstarejte si vstupenku. Ta je k dispozici v předprodeji Lucerna Music Baru za 390 korun. V den konání bude v plné ceně 490 Kč.

Lucerna Music BarTurné United Flavour se blíží do finále
Abychom vám nabídli také něco z domácí scény, pozveme vás na koncert skupiny United Flavour. Ti se před pár měsíci vydali na turné, které je zaměřeno na jejich aktuální album „Attitude“. V Lucerna Music Baru jej odstartovali a v brzké době ho tam také slavnostně ukončí. Konkrétně v úterý 17. května, program začíná ve 20 hodin. Na CD se nachází 17 skladeb, během večera však kapela zajisté připomene i své největší hity, které desce „Attitude“ předcházely. Pokud byste náhodou tento závěrečný koncert celé štace nestihli, nesmutněte. United Flavour vystoupí v průběhu léta na různých festivalech, jako je například Rock for People, Mighty Sounds, Žakovic Open, Benátská noc nebo Rock for Churchill.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Lucerna Music Bar

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Vyrazte s Kulturním servisem Puls na koncert Heavy Metal Kings

Prago Union se předvedli vyprodané Lucerně v nadživotní velikosti
Dean Brown Trio to rozbalili v Lucerna Music Baru
Heavy Metal Kings se chystají pořádně otřást Lucernou

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání