Heavy Metal Kings se chystají pořádně otřást Lucernou

Heavy Metal KingsPravidelné klubové noci Boombox, které se konají v Lucerna Music Baru, přinášejí již čtvrtým rokem rapovým fanouškům to nejlepší ze svého žánru. Tentokrát pro nás namíchali opravdu výbušný elixír – Heavy Metal Boombox. Ve čtvrtek 28. dubna, kdy se akce koná, si proto raději obujte pevné boty. Praha se totiž otřese v základech. Parta Heavy Metal Kings ve složení ILL Bill a Vinnie Paz se chystá ocelovou pěstí rozdrtit vše, co jim přijde do cesty!

 

Skalním fanouškům a v podstatě všem, kteří alespoň trochu znají fenomén jménem „hip-hop“ není třeba tuto těžkotonážní dvojici sáhodlouze představovat. Pojďme si přesto krátce připomenout, s kým máme tu čest.

Heavy Metal KingsILL Bill, vlastním jménem William Braunstein, pochází z Brooklynu v New Yorku, kde také se svým mladším bratrem Necrem stvořil první nahrávky. Je zakladatelem kapely Non Phixion, se kterou vydal debutové album „The Future Is Now“ (2002). To, s produkcí od nejvěhlasnějších jmen své doby (DJ Premier, Pete Rock, The Beatnuts nebo již zmiňovaný Necro) a hity jako „Rock Stars“ či „Black Helicopters“, získává okamžitě statut legendární. ILL Bill již od začátku své kariéry produkuje syrový underground rap přímo z ulice, míchnutý dávkou konspiračních teorií, hororu, sci-fi a všeobecné naštvanosti na vládu a systém jako takový. S partou Non Phixion se v roce 2006 poprvé podíval do České republiky na Hip Hop Kemp. Tou dobou už měl na kontě i první neméně úspěšné sólové CD „What’s Wrong With Bill?“. To druhé „The Hour of Reprisal“ přijel v roce 2008 představit českým fanouškům do pražského Lucerna Music Baru, a to už jako člen superkapely La Coka Nostra. S tou vydal album „A Brand You Can Trust“ a v témže roce (2009) u nás vystoupili hned dvakrát – na HHK a opět v Lucerně. Ve spolupráci s věhlasným DJ Muggsem (Cypress Hill, Soul Assasins) vyšla o rok později kritiky kladně přijatá deska „Kill Devil Hills“. V současnosti má ILL Bill na kontě nespočet spoluprací s nejznámějšími jmény v branži, až se skoro zdálo, že nemůže vyjít undergroundové album, na kterém by chyběl. Je proto jasné, že se stal jedním z nejlepších rapperů tohoto stylu současnosti.

Heavy Metal KingsVinnie Paz, vlastním jménem Vincenzo Luvineri, je původem z Philadelphie. Jeho příběh je v mnohém podobný tomu ILL Billovu. Poprvé se do povědomí hip hopové veřejnosti zapsal jako frontman kapely Jedi Mind Tricks již v roce 1997. V tomto roce vyšlo debutové album se sáhodlouhým názvem „The Psycho-Social, Chemical, Biological & Electro-Magnetic Manipulation of Human Consciousness", kterého se prodalo přes 25 tisíc kopií. Od té doby šel jeho věhlas, stejně jako celá skupina nahoru. Vinnie  je v současné době zároveň lídrem hip hopové superformace z východního pobřeží, Army of the Pharaohs, čítající přes 15 členů včetně jmen Apathy, Celph Titled, 7L and Esoteric či Reef the Lost Cauze.  Jeho styl by se dal popsat jako syrový pouliční rap s prvky mytologie, konspiračních teorií, paranormálních jevů a výraznými odkazy k politice a vládnímu systému. Není proto divu, že se s ILL Billem poprvé dali dohromady již na třetí  studiovce Jedi Mindů „Visions of Ghandí“ (2003). Na zatím nejprodávanější desce JMT „Servants in Heaven, Kings in Hell“ (2006) se setkávají podruhé a vzniká koncept „Heavy Metal Kings“, jelikož jsou oba fandové heavy-metalové muziky a často používají názvy kapel či songů ve svých textech a albech. Vinnie, ať už s JMT, Army of The Pharaohs nebo sólově, má na kontě více než desítku studiových alb. Zatím poslední sólovka „Season of the Assassin“ (2010) byla velmi kladně přijata a někteří ji označují za album roku či dokonce posledních pěti let. Od „I Who Have Nothing“ už uplynulo hodně vody, Vinnie Paz nabral „pár“ kilo, jeho pěst je silnější než kdy předtím a právem ho můžeme řadit mezi legendy svého žánru.

Je tedy jasné, že když se tito dva pánové, dohromady vážící hodně přes 2 metráky, postaví spolu na podium, aby nám představili své nejnovější stejnojmenné album „Heavy Metal Kings“, jde o záležitost vskutku výjimečnou! Oba tu byli naposled v roce 2009. Oba znají české publikum a vědí jak ho dostat do varu. A konečně, oba mají na kontě hity, které nenechají v klidu ani Martu Kubišovou. Pro všechny fanoušky undergroundového rapu bez pozlátek je tento koncert povinnost. Pro ostatní je to příležitost zažít hip hop v té nejsyrovější podobě. Tohle v televizi jen tak neuvidíte. Proto si zapamatujte čtvrtek 28. dubna 2011 – Lucerna Music Bar, Praha! Lístky zakoupíte na pokladně Lucerny, v předprodeji za 450 korun, na místě pak za 550 Kč. Jinak také v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.


 


Text: Bersen Hoxha
Foto: Boombox
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Boombox na jaře připraví několik lahůdek
Necro: Jsem nejbrutálnější rapper na této planetě!
La Coka Nostra – značka, které můžete věřit
Hip Hop Kemp 2010: Intergalaktická podívaná

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání