Kryštof v kinosálech hraje naživo i baví na plátně

KryštofPopulární kapela Kryštof se opět pustila do netradičního turné a znovu s ním slaví úspěch. V rámci CineStar KRYŠTOFF/ON Tour objíždí kinosály po celé republice a v sobotu 16. dubna se poprvé představila také pražskému publiku. Časosběrný dokument o skupině baví diváky přímo z plátna, pod ním pak prokládají samotní hudebníci jednotlivé sekvence živými písněmi.


Frontman Richard Krajčo opět vymyslel koncepci turné, do níž se ještě, podle jeho vlastních slov, nepustil. Propojit živé hraní v kinosálech se snímkem o samotné skupině, to nebyl snadný úkol a Kryštof si dal tradičně záležet, aby vše klapalo na výbornou.

Celé to začalo v polovině února v Ostravě a v plánu byla řada dalších českých měst, kde má společnost CineStar své pobočky. Zájem o vstupenky byl tak obrovský, že musela kapela vystoupení přidávat. Jen v Praze se podařilo na tyto dny vyprodat deset koncertů. Celková návštěva turné se hladce vyhoupla na pětimístnou cifru.

KryštofDvouapůlhodinový program začíná na plátně a jednotlivé členy skupiny na pomyslné jeviště přivádí. Když se kinosálem rozezní po reprodukovaném začátku píseň „Lolita“, v návaznosti také živé tóny a zpěv, projde publikem příjemné chvění. Vidět hrát své oblíbence v kině, to je skutečně netradiční zážitek. Jen ta sedadla některým při rychlejších skladbách trochu překážela.

Jednotlivé bloky dokumentu, který tvůrci sami v úvodu nazvali „poppunkovým“, prokládá Kryštof vždy živou písní, která dokresluje události, dobu či okolnosti na plátně právě zhlédnuté. Ze snímku se tak lidé mohou dozvědět, proč se skupina jmenuje právě Kryštof, jaké vztahy jednotliví členové mají, co si o nich myslí jejich partnerky nebo jak se kapela vyvíjela. Nahlíží ale také do jejich soukromí, mapuje absolvovaná turné a vrací se do začátků tohoto uskupení, když se ještě jmenovalo The Kryštof. Vidět například Richarda Krajča na plátně s krátkým sestřihem a za pár minut naživo zpívajícího hity jako „Rubikon“, „Atentát“ nebo „Obchodník s deštěm“ s aktuální vizáží, je přinejmenším zvláštní.

Při pražské premiéře došlo i na zajímavé momenty, kdy se dechová sekce vydala na schody mezi fanoušky nebo když při jedné videosekvenci vypadl zvuk a Richard Krajčo běžící obraz doprovázel pohotově živým komentářem. V závěru sklidila kapela, která zhruba polovinu času mlčky v přítmí seděla pod plátnem, bouřlivý potlesk ve stoje a přídavek v podobě písně „Ženy“ ve zrychlené podobě si diváci užívali i v pohybu. Skvělé publikum si vyžádalo ještě jednu skladbu, a to „Zrcadlení“, po níž už zbývalo jen patnáct minut do chvíle, než si Kryštof celé vystoupení střihl znovu pro další lačné fanoušky. Takové náročné dvojkoncerty absolvuje kapela v Praze v nejbližších dnech ještě čtyři. Celé turné pak zakončí v pátek 29. dubna v domovské Ostravě.


KryštofFOTKY Z PRAŽSKÉHO KONCERTU SKUPINY KRYŠTOF ZDEText: Pavel Urban
Foto: Lubomír Krupka
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Končí velká turné, začínají bujaré studentské oslavy
Kryštof přesouvá své turné po kinosálech do Prahy
Kapela Kryštof vydala remixované Jeviště, chystá se na turné do kinosálů
Anděly ovládla kapela Nightwork, ceny dvacetiletí Lucie

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání