Křišťálová Lucie Bílá v Lucerně slavila i křtila

Lucie Bílá koncert v LucerněVelký sál pražské Lucerny se v pátek 8. dubna proměnil v opravdu živoucí organismus. Nejznámější česká zpěvačka Lucie Bílá doslova kralovala pódiu a celá Lucerna pod její taktovkou zpívala, tleskala i tancovala, tu a tam zamáčkla slzu, především se ale příjemně bavila. Slavilo se, vzpomínalo a bilancovalo. Zlatá slavice si totiž koncert nadělila k narozeninám. Při té příležitosti pokřtila svou novou desku, DVD a knihu.


Koncert v téměř plném sále zpěvačka zahájila pěkně zostra. První set zazpívala s hardrockovým nádechem a divákům tak dala najevo, že nepůjde o ledajaké vystoupení, ale o výjimečnou akci, během níž projde všechna svá zásadní alba a předvede umění v rozličných hudebních stylech i hlasových polohách.

Lucie Bílá koncert v LucerněAtmosféra postupně narůstala a s každou písní se diváci napjatě těšili na tu další. Repertoár sestával z největších hitů Lucčiny dlouholeté kariéry. Slyšet jste mohli jak známé písně ze sólových desek, jako například "Láska je láska", "Haňa Zaňa", "Zpíváš mi Requiem", "eSeMeS" nebo "Miluji tě", tak i úspěšné melodie z muzikálů Dracula a Johanka z Arku. Po celou dobu ji mistrně doprovázela kapela Petra Maláska, se kterou vystupuje téměř pravidelně. Toto spojení vyústilo v překrásný zážitek a nebylo pochyb, že jméno Lucie Bílá se právem nachází v pomyslné klenotnici toho nejlepšího z české populární hudby.

Zhruba ve dvou třetinách koncertu se na pódiu objevil Petr Janda, známý frontman skupiny Olympic. Při společném duetu „Stejskání“ (původně instrumentální píseň, kterou Janda napsal v 80. letech) doprovodil Lucii na elektrickou kytaru. A to byla ideální příležitost ke křtu nového CD a DVD „Duety na Bílo“. Ty obsahují výběr těch nejzdařilejších písní z televizního pořadu „Lucie na Bílo“, kde si Lucka zahrála a zazpívala například s Karlem Gottem, Marií Rottrovou, Karlem Černochem nebo již zmíněným Petrem Jandou. Ten se stal kmotrem nového alba a dodal: „Většinou si mě kapely berou jako kmotra proto, aby se jim zvýšila prodejnost. To ale Lucka nepotřebuje a já si přesto moc vážím toho, že můžu pokřtít právě její desku.“ Aby toho nebylo málo, představena byla i její nová kniha, v níž vypráví o svém životě za uplynulý rok. Na pultech knihkupectví by měla být již k dispozici.

Lucie Bílá koncert v LucerněNásledovaly gratulace a do popředí zájmu se dostalo též Lucčino životní jubileum. Petr Kočandrle, ředitel české pobočky společnosti EMI, pro ni připravil nečekané překvapení. Před zraky diváků jí předal křišťálovou desku za milion prodaných nosičů, což Bílá s úžasem okomentovala: „Konečně je ze mě milionářka.“ Zcela spontánně chodili oslavenkyni popřát a předat kytice i jednotliví fanoušci z hlediště. Jedna svéhlavá fanynka se dokonce chopila mikrofonu a celou Lucernu přiměla sborově popřát písní „Lucka má narozeniny“. Mezi gratulanty se objevil i Petr Hannig, „člověk, bez kterého by Lucie Bílá vůbec neexistovala“, jak zpěvačka s úsměvem dodala.

Bílou taková vstřícnost ze strany diváků evidentně dojala. Přidala ještě dvě písně – „Jsi můj pán“ a „Ave Maria“ – pouze za doprovodu klavíristy Petra Maláska. Své pocity štěstí vyjádřila, když se v půli písně „Jsi můj pán“ zastavila a dodala: „Mě je hezky.“ Usměvavý sál si nakonec vytleskal poslední přídavek a podruhé tak zazněl song „Láska je láska“, při kterém se Lucerna takřka proměnila v taneční parket. Po skončení koncertu dostal každý divák narozeninový dárek v podobě CD se třemi ukázkami z nového alba „Duety na Bílo“.

Lucie Bílá koncert v LucerněJediným nedostatkem večera byly příliš krátké (často vůbec žádné) pauzy mezi písněmi. Každá z nich má přeci jen trochu odlišnou náladu, a kdyby mezi nimi Bílá pronesla pár vět, bylo by mnohem jednodušší je spojit dohromady a tedy lépe strávit. Takto se jednalo spíše o slet rozličných pocitů, které na sebe moc nenavazovaly.

Oslava narozenin spojená s křtem nové desky se Lucii Bílé přesto velice povedla. Dárky na ní nejen rozdávala, ale i přijímala. Bylo vidět, že v Lucerně vládne velmi příjemná atmosféra, kterou si užívají jak diváci, tak všichni účinkující v čele s královnou večera.

DALŠÍ FOTKY Z KONCERTU LUCIE BÍLÉ ZDEText: Eva Vergosová
Foto: CLV
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Blíží se kvalitní hudební koncerty, který si vyberete?
Lucie Bílá plánuje bujarou oslavu
Anděly ovládla kapela Nightwork, ceny dvacetiletí Lucie
Lucie Bílá - ledová královna ovládla Operu

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání