CD tipy: Výběrovka, živák a řadové album

KULTURNÍ SERVIS PULSAktuální vydání CD tipů vám přináší tři druhy nosičů. Tuzemská kapela Divokej Bill vydává svou první best offku s názvem Unisono, američtí Green Day si připomněli světové turné k desce 21st Century Breakdown na CD i DVD Awesome As F**k a legendární rapper Snoop Dogg přichází se svým jedenáctým studiovým albem pojmenovaným Doggumentary.

 


Divokej BillPopulární česká skupina Divokej Bill si řekla, že je čas na shrnutí největších hitů z let 2000-2010. Ty shromáždila na album „Unisono“. Najdete zde devatenáct skladeb, včetně známých pecek jako „Plakala“, „Malování“, „Čmelák“, „Znamení“ či „Síť“. K titulní písni „Unisono“ už natočila také videoklip. Právě ústřední skladba a „Čmelák“ navíc vycházejí v odlišných verzích. K CD je přibaleno i DVD, na němž je zaznamenán celý loňský rok kapely, kdy kluci absolvovali turné. Najdete zde pohled do zákulisí, do zkušebny, ukázky z vystoupení či klipů a dozvíte se řadu zajímavostí o samotných hudebnících. Divokej Bill už také zveřejnil dlouhý seznam koncertů, přičemž šňůru zahájí 29. dubna v Brně na Majálesu a zakončí 10. září v Úvalech jubilejním tisícím koncertem.

Green DayAmerická punkrocková kapela Green Day hraje už od roku 1987. Za sebou má stovky vystoupení a osm řadových alb. Polovinu roku 2009 a část toho loňského strávili na velkém světovém turné k albu „21st Century Breakdown“ a nyní si ho připomínají na CD a DVD. Na zvukovém nosiči je k poslechu sedmnáct písniček, tedy výběr toho nejlepšího ze šňůry. Na DVD fanoušci najdou kompletní koncert z japonské Saitamy. Na obou verzích je také dosud nevydaná skladba „Cigarettes And Valentines“, která je ke slyšení na oficiálním webu kapely. Trojice Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool vás tak potěší prostřednictvím těchto nosičů, nazvaných „Awesome As F**k".

Snoop DoggDevětatřicetiletý Calvin Cordozar Broadus Jr. vydal před pár dny svou jedenáctou řadovou desku nazvanou „Doggumentary“. Možná ještě netušíte, o koho jde. Pak vězte, že autorem je rodák z Long Beach v Californii Snoop Dogg. Hned jeho první album „Doggystyle“ z roku 1993 se stalo multiplatinovým a všeobecně je považováno za jedno z nejzásadnějších v hip hopové historii. Na novém CD se produkčně podíleli například Swizz Beatz, Kanye West, Gorillaz, Scott Storch či The Cataracs. Prvním singlem se stala píseň „Wet“. Pro komerční stanice natočila upravenou verzi taneční ikona David Guetta, předělávka se jmenuje „Sweat“ a koluje i v tuzemském éteru. Na „Doggumentary“ najdete jednadvacet skladeb, do kterých se můžete zaposlouchat téměř na osmdesát minut.


Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Zpěvačka Debbi oživí novou deskou český pop
Nové hudební počiny čekají bujaré křty - na co se můžeme těšit?
Od velkých legend až k hudebnímu objevu
Pod stromeček s kvalitními nosiči

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání