Olympic vyráží na turné ve stylu retro

Olympic RetroStálice české hudební scény, legendární kapela Olympic, oslaví příští rok neuvěřitelných 50 let od svého založení. S přípravami na významné výročí hudebníci dlouho neotáleli a rozhodli se rozjet narozeninové turné se značným předstihem. Každé poslední úterý v měsíci si s nimi můžete zavzpomínat na zásadní mezníky v jejich dlouholeté  historii ve známé Malostranské besedě.


Připravena je série deseti koncertů s názvem „Olympic Retro“ a první z nich odstartuje již 29. března. Na programu bude repertoár z debutové desky „Želva“, která vyšla v roce 1968 a stala se tak prvním beatovým albem v české hudební historii. Během dalších vystoupení skupina postupně projde celou diskografií, a to až po CD „Dám si tě klonovat“ z roku 2003. Turné potrvá do února 2012 a přeruší jej pouze letní prázdniny.

Každý koncert tedy získá určitý punc jedinečnosti – zazní písně z jednotlivých alb a singly, které vycházely v jejich mezidobí. Specifickou atmosféru doby připomenou i plakáty a fotografie, slíbeno je také dobové oblečení interpretů. Olympic bude hrát v současné sestavě: Petr Janda (kytara, zpěv), Milan Broum (baskytara), Milan Peroutka (bicí), Jiří Valenta (klávesy). Tu ale doplní i bývalí členové kapely, z nichž jmenujme například jednoho ze zakládajících Ladislava Kleina či Jiřího Korna, který spolupracoval na albu „Olympic 4“ z roku 1973.

 

Olympic Retro


Nepůjde však o velké haly a tisíce diváků. S heslem „méně je někdy více“ se Olympici vrátí na klubová pódia a všechny koncerty odehrají v příjemném prostředí Malostranské besedy na pražském Malostranském náměstí. Kapacita klubu je cca 200 lidí, proto vřele doporučujeme pořídit si vstupenky co nejdříve. Za cenu 350 Kč jsou v předprodeji na pokladně Malostranské besedy a v síti Ticketstream.

Velkolepé oslavy neskončí ani únorovým vystoupením příštího roku. „Olympic Retro“ je vlastně vzpomínkové ohlednutí za historií, na které posléze navážou další výroční koncerty. Frontman Petr Janda se netají ani tím, že s kapelou plánuje novou desku. Bude se tedy jistě na co těšit.


Text: Eva Vergosová
Foto: Archiv (Votvírák 2010)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Ať žije rokenrol! Trochu jiný muzikál
Písně z muzikálu Ať žije rokenrol vyšly! na CD
Votvírák 2010: I tento rok přivítaly festivalvou sezónu velké hvězdy
Blíží se oficiální zahájení festivalové sezóny

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání