Rock Café znovuotevírá hudební scénu

Rock CaféPopulární Rock Café nedávno znovuotevřelo svůj hudební sál. K této příležitosti se zde 15. Dubna chystá velkolepý koncert nazvaný „21. rok na zkoušku aneb znovu otevíráme!!!“. K oficiálnímu zahájení provozu zahrají Post-It, Imodium, Lety mimo a Poslední výstřel. Prostory se lidem zpřístupňují přesně dva roky poté, co Městská část Praha 1 klub uzavřela z důvodu překračování hlukových norem.


Kultovní klub na Národní třídě se s magistrátem o hlukových parametrech dohadoval několik let. Nakonec město rozhodlo o jeho neprodleném uzavření. Tento krok pobouřil mnoho hudebních nadšenců, kteří v klubu do té doby často hledali útočiště před mainstreamovou zábavou. Ve sklepním prostoru, pod kavárnou Louvre, hrávali populární zahraniční interpreti i neotřelé studentské spolky. Svou atmosférou byl jemnější variantou blízkého rockového klubu Vagon a přirozeně lákal návštěvníky tíhnoucí k alternativní muzice. Petici proti ukončení provozu koncertního sálu podepsalo přes 8000 lidí, na Facebooku se jich do skupiny „Zachraňme Rock Café!“ přidalo přes 17 tisíc. Protesty ale nepomohly a oprava odhlučnění se z plánovaného půl roku protáhla skoro na dvě léta. Nyní dostal klub povolení k zahájení zkušebního provozu.

Rock CaféVedle zahajovacího koncertu chystá Rock Café na duben mnoho dalších zajímavých kulturních akcí. Prvního apríla se tu a na třech dalších pražských scénách uskuteční třetí ročník StudentFestu. Kromě mladých nadějí české hudby se představí i známí umělci jako Fast Food Orchestra či Unifiction. V sobotu druhého pak v klubu zahraje českoamerická kapela Pipes and Pints. Ve čtvrtek 7. dubna zde proběhne mediální festival „Všemi směry“, který připravují studenti Vyšší odborné školy publicistiky. V sobotu devátého tato scéna přivítá dvě slovenské kapely - o rytmu ska roztancuje návštěvníky klubu skupina SKA2TONICS , rockovější nádech slibuje skupina Hrana. Deathmetaloví Obituary z USA a Grave ze Švédska svým fanouškům zatopí hned první den po otevíracím koncertu, tedy v sobotu 16. dubna. V úterý 26. má naplánovaný křest své desky skupina Neosound a hned den po nich pokřtí své CD kapela Konec Konců.

Mimo kvalitního hudebního programu se na půdě Rock Café tradičně uvádějí také divadelní představení či filmové projekce. Kompletní program si můžete prohlédnout na stránkách klubu.


Text: Klára Votavová
Foto: Rock Café


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jeden svět: Stokrát jinak o lidských právech
Zahřejte se kulturním zážitkem
Bavte se podle svého vkusu
Kam můžete vyrazit v prvním lednovém týdnu

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání