Sto zvířat pokřtí svou novou desku Sto dvacet

Sto zvířat křest desky Populární "skáčkové" uskupení Sto zvířat rozhoupe 27. března publikum v Paláci Akropolis. Vedle kvalitního hudebního zážitku se fanoušci mohou těšit také na křest nového alba Sto dvacet, na kterém najdeme průřez z celé jejich dosavadní tvorby. Koncert symbolicky zakončí oslavy dvacátých narozenin této skupiny.


Na nové CD kapela nahrála záznam z loňského koncertu ve vyprodané Incheba aréně. Právě tam vyvrcholilo turné k dvacátému výročí od jejich vzniku. Deska obsahuje live ochutnávky nejznámějších Zvířecích hitů – mimo jiné třeba „Dáma s čápem“, „Nikdy nic nebylo“, „Vrány“ nebo „Nejkratší cesta“. Součástí alba bude i videoklip k písni „Škola“ a tradiční fotografická příloha.

Sto zvířat křest desky Skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990. Svůj první koncert odehrálo v Malostranské besedě v šestičlenném složení. Za dvacet let svojí existence vydala sedm alb, z nichž doposud poslední vydané v roce 2009 neslo název „Postelové scény“. Od roku 2007 hraje v kapele standardně šest hudebníků. Jejich příjemnému ska dodává specifický charakter silný hlas zpěvačky Jany Jelínkové, která ve skupině zastupuje jako jediná ženské pokolení. Sto zvířat jsou tradičními návštěvníky letních festivalů i malých klubových koncertů.

V neděli 27. března proběhne v pražském klubu Palác Akropolis slavnostní křest nejnovějšího alba „Sto dvacet“. Poté čeká kapelu šňůra zhruba třiceti klubových i festivalových vystoupení. Hned na začátku dubna zavítají do Českých Budějovic a Českého Krumlova, odkud se následně vydají potěšit své fanoušky do Říčan, Jilemnice, Hradce Králové a Brna. Ani letos Sto zvířat nechybí na programech mnoha festivalů. Jejich příznivci si mohou už nyní zarezervovat termíny Open Air Festivalu (11. – 13. srpna), který se koná v Panenském Týnci nebo ska festivalu Mighty Sounds (15. – 17. července).

Vstupenky na pražský koncert v Akropoli můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketpro za 200 korun nebo pak přímo na místě za 250 Kč.Text: Klára Votavová
Foto: Sto zvířat


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání