Sto zvířat pokřtí svou novou desku Sto dvacet

Sto zvířat křest desky Populární "skáčkové" uskupení Sto zvířat rozhoupe 27. března publikum v Paláci Akropolis. Vedle kvalitního hudebního zážitku se fanoušci mohou těšit také na křest nového alba Sto dvacet, na kterém najdeme průřez z celé jejich dosavadní tvorby. Koncert symbolicky zakončí oslavy dvacátých narozenin této skupiny.


Na nové CD kapela nahrála záznam z loňského koncertu ve vyprodané Incheba aréně. Právě tam vyvrcholilo turné k dvacátému výročí od jejich vzniku. Deska obsahuje live ochutnávky nejznámějších Zvířecích hitů – mimo jiné třeba „Dáma s čápem“, „Nikdy nic nebylo“, „Vrány“ nebo „Nejkratší cesta“. Součástí alba bude i videoklip k písni „Škola“ a tradiční fotografická příloha.

Sto zvířat křest desky Skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990. Svůj první koncert odehrálo v Malostranské besedě v šestičlenném složení. Za dvacet let svojí existence vydala sedm alb, z nichž doposud poslední vydané v roce 2009 neslo název „Postelové scény“. Od roku 2007 hraje v kapele standardně šest hudebníků. Jejich příjemnému ska dodává specifický charakter silný hlas zpěvačky Jany Jelínkové, která ve skupině zastupuje jako jediná ženské pokolení. Sto zvířat jsou tradičními návštěvníky letních festivalů i malých klubových koncertů.

V neděli 27. března proběhne v pražském klubu Palác Akropolis slavnostní křest nejnovějšího alba „Sto dvacet“. Poté čeká kapelu šňůra zhruba třiceti klubových i festivalových vystoupení. Hned na začátku dubna zavítají do Českých Budějovic a Českého Krumlova, odkud se následně vydají potěšit své fanoušky do Říčan, Jilemnice, Hradce Králové a Brna. Ani letos Sto zvířat nechybí na programech mnoha festivalů. Jejich příznivci si mohou už nyní zarezervovat termíny Open Air Festivalu (11. – 13. srpna), který se koná v Panenském Týnci nebo ska festivalu Mighty Sounds (15. – 17. července).

Vstupenky na pražský koncert v Akropoli můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketpro za 200 korun nebo pak přímo na místě za 250 Kč.Text: Klára Votavová
Foto: Sto zvířat


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání