Kapela Mňága a Žďorp opět baví fanoušky na koncertech

Mňága a ŽďorpPopulární hudební skupina původem z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp už je zase na koncertním turné a ve středu 16. března zavítá také do pražského klubu Lucerna Music Bar, kde vystupuje pravidelně. Kdo nebyl v prosinci na křtu 2 DVD Mňága a Žďorp on Stage, ten by se měl určitě do centra Prahy vydat.


Diskografie kapely Mňága a Žďorp načala zmíněným 2 DVD třetí desítku kousků, i když v tom jsou započítány dvě sólová alba frontmana Petra Fialy, soundtrack k filmu „Happyend“ či výběrové 2 CD „Jen pro vlastní potřebu“. Poslední řadová deska kapely vyšla loni v únoru a nese název „Takže dobrý“.

Skupinu založil Fiala ve Valašském Meziříčí v roce 1987 a debutové album „Made in Valmez“ vyšlo o čtyři roky později. Fiktivní historii kapely představil v roce 1996 režisér Petr Zelenka právě výše zmíněným snímkem „Mňága - Happy End“. Ve svých počátcích vystupovali členové kapely v převlecích, například jako námořníci či jako cvičenci.

Mňága a ŽďorpNa kontě mají tisíce koncertů a celou řadu videoklipů. Jejich hity „Hodinový hotel“, „Písnička pro tebe“ či „Nejlíp jim bylo“ se hrají dodnes v rádiích. Kromě zpěváka Petra Fialy tvoří skupinu kytarista Martin Knor, baskytarista Petr Nekuža, kytarista Jaromír Mikel, bubeník Pavel Koudelka a saxofonista Jiří Tibitanzl. Někdy můžete na pódiu slyšet i zpěv Fialovy ženy Zuzany.

Po dvouměsíční pauze Mňága opět vyrazila na konci února na novou šňůru vystoupení. Pražská zastávka v oblíbeném Lucerna Music Baru je naplánována na středu 16. března od 20 hodin. Pokračovat bude kapela během března také v Plzni, Písku, Vysokém Mýtě, Brně, Karlových Varech, Liberci, Táboře a Moravských Budějovicích. Konkrétní termíny najdete na stránkách www.mnaga.cz.

 

 

 

 

Text: Pavel Urban
Foto: Mňága a Žďorp

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání