CD tipy: Vyberte si, k mání je stará i novější klasika

kulturní servis pulsV aktuálním vydání CD tipů vám naservírujeme dobře známá jména, jejichž fanoušci by si neměli nechat novinky těchto interpretů ujít a rozhodně by je měli zařadit do své domácí diskografie. Deska Roxette „Charm School“, nové dvojalbum Karla Gotta „Za lásku pálím svíci“ a počin „Computers and Blues“ od The Streets rozhodně stojí za pozornost.
RoxetteŠvédská populární dvojice Roxette je zpátky. To je patrné nejen z jejich celosvětového turné, na němž se představí v červnu i v Praze a v Ostravě, ale také díky nové desce „Charm School“. Je na ní dvanáct skladeb, třináctou „It Must Have Been Love“ seženete jen na iTunes. Singl „She’s Got Nothing On (But The Radio)“ už koluje v éteru a pro velké fanoušky je nachystané ještě druhé CD. Na něm najdete dvanáct živých písní nahraných loni na koncertech v Petrohradě, Stavangeru a Halmstadu. Roxette na svém osmém studiovém albu, které přišlo po desetileté pauze, opět zní tak, jak duo Marie Fredriksson a Per Gessle známe už pětadvacet let.


Karel GottJestliže Roxette těší své příznivce svou hudbou už čtvrt století, tak v případě Karla Gotta jde o více než dvojnásobné časové období. Jednasedmdesátiletý zpěvák přichází s novým 2CD nazvaným „Za lásku pálím svíci“, které je pokračováním kompilace „Lásko má“, jež vyšla před sedmi lety. Třiačtyřicet skladeb o lásce je posbíraných z bohatého Gottova repertoáru za více než čtyřicet let. Slyšet tak můžete písně „Zvonky štěstí“, „Když muž se ženou snídá“, „Ať láska křídly mává“, „Vás, ženy, jsem líbal rád“ či „Čau lásko“. Jsou zde tedy nejrůznější skladby muzikálové, operetní či klasické od autorů jako Karel Svoboda, Petr Hapka či Ondřej Soukup. Kdo chce s Karlem Gottem vzpomínat na lásku a slyšet u toho jeho nezaměnitelný hlas, pak je pro něj tato deska ideální.


MikeMožná, že vám teprve dvaatřicetiletý Mike Skinner z anglického Birminghamu mezi tahle velká jména úplně nepasuje, ale jeho projekt The Streets už je na scéně přes deset let a za sebou má už pět alb. Letos své fanoušky Mike rozhodně nešetří. Po mixtapu „Cyberspace and Reds“ přichází s deskou „Computers and Blues“. Je to údajně jeho poslední počin pod tímto pseudonymem a čtrnáct nových skladeb rozhodně stojí za to. Jejich ukázky si můžete poslechnout na hudebníkově MySpace. Skinner pozval jako hosty například Roberta Harveyho z The Music, ale i Lauru Vane či Sharlene Hector. Pilotní singl „Going Through Hell“, kde hostuje právě Robert Harvey, už je ke slyšení na oběžné hudební dráze.

 

 

Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání