Nové hudební počiny čekají bujaré křty – na co se můžeme těšit?

KULTURNÍ SERVIS PULSS příchodem jara, začíná i tvorba hudebních interpretů pomalu rovněž rozkvétat. Máme tu hned několik nových alb různých žánrů. Jedno od rappera Indyho, další od kapely Medvěd 009, k nim se přidají také United Flavour, následovaní Eddie Stoilow a na závěr se s novým DVD hlásí i mladá talentovaná dáma Markéta Konvičková. V březnu budeme mít rozhodně z čeho vybírat.
Medvěd 009 - PozdravujJako první svůj počin pokřtí kapela Medvěd 009. Ta vydává desku s názvem „Pozdravuj“. Koncert se k té příležitosti uskuteční ve čtvrtek 3. března v pražském Paláci Akropolis, kde se skupina zároveň chystá oslavit i své 16tileté působení na hudební scéně. S tím je spojen i výběr hostů. Medvědi si na koncert přizvali kapely, které je provázeli během celé jejich kariéry. A tak, pokud se na tuto akci vydáte, můžete se kromě Medvědů 009 těšit i na Rybičky 48, UDG a Divokýho Billa. Nové album „Pozdravuj“ pak pokřtí Michal Hrůza. Koncert začíná v 19 hodin, ale máme pro vás jeden hodně dobrý důvod, proč být na místě v předstihu - prvních 100 návštěvníků získá toto CD jako dárek zdarma. Někdy se vyplatí spěchat!


Dvojice Indy & Wich o sobě dává opět vědět. I když Prahu čeká po dvou letech jejich další společné vystoupení, navrch zde bude mít přeci jen jedna polovina hip hopového osazenstva. Indy totiž vydal nové album s názvem „KMBL“, které pokřtí v pražském klubu Abaton v pátek 4. března. Jako host zde vystoupí i další člen party Indy & Wich - LA4. Podpořit celou akci přijde také Orion, Vladimir 518, James Cole, Emeres, Nicole a další. Jestli tedy chcete být u toho, až se bude křtít Indyho sólový počin, dorazte ve 20 hodin do Abatonu na Praze 8, kde vypukne velká párty.


„Oh My God!“ Ne, to není prázdný výkřik. Jedná se o název nové desky kapely Eddie Stoilow. Skupina avizuje datum vydání na první jarní den. Těšit se můžete nejen na rytmiku, na kterou jste od stálých členů zvyklí, objeví se zde ale i Xindl X nebo za bubny David Koller. Eddie Stoilow dodávají, že při nahrávání byl ve studiu vždy všudy přítomný guru Bob Klepl, a také kmotr Pavel Cejnar. Uvidíme tedy, jestli oba dorazí i na křest alba, který se uskuteční 4. května v opět Paláci Akropolis. Skupina popisuje nahrávání desky „Oh My God!“ Eddie Stoilowjako fantastickou cestu balonem na jinou planetu, kdy si nejdříve myslíte, že nedoletíte, ale nakonec se vše podaří nad očekávání. Brzy to budete moci zhodnotit sami – nenechte si tuto příležitost ujít, protože skupina už netrpělivě čeká na vaše reakce.


Nabitý program má i kapela United Flavour. Tato multikulturní formace, která ve své tvorbě mixuje prvky reggae, dancehallu, latinských rytmů, R&B, soulu a hip hopu, s konečnou platností stanovila i datum vydání svého nového počinu. Ten dostal název „Attitude“, těšit se na něj můžeme 15. března. A aby placka nevychladla, tak ji hned ten stejný den skupina v Paláci Akropolis i pokřtí. Pokud se v úterý nebudete moc dostavit, nemusíte se obávat, že vám živé vystoupení unikne. Sice bude unikátní, ale hned vzápětí United Flavour vyráží na turné nazvané „Attitude Tour“, kde představí své novinky, na kterých pracovali během uplynulého roku. Jestli si ale album objednáte ještě před vydáním, můžete se těšit na speciální edici, jež bude obsahovat bonusy, jaké na klasickém albu nenajdete.


Markéta Konvičková Na závěr tu máme i audiovizuální novinku. Mladá a stále úspěšnější zpěvačka Markéta Konvičková vydává v polovině března debutové DVD. To bude mapovat její podzimní turné „Křížem Krážem 2010“. Konkrétní záznam byl pořízen v originálním prostředí klubu Hard Rock Café, kde se vůbec poprvé oficiálně natáčel něčí koncert. Nebudete ochuzeni ale ani o další místa, kde se Markéta během své koncertní šňůry objevila. A samozřejmě se podíváte i do zákulisí. Live in Hard Rock Cafe tak představuje předzvěst nového alba, které Markéta začne už brzy nahrávat pod vedením věhlasného amerického producenta Steva Walshe.


Text: Aneta Šimonková
Foto: oficiální stránky interpretů

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání