Od velkých legend až k hudebnímu objevu

KULTURNÍ SERVIS PULSV prvních letošních CD tipech jsme poskládali velmi zvláštní sestavu. Člen legendárního uskupení Wu-Tang Clan Ghostface Killah vydal sólovku „Apollo Kids“, hvězdný George Michael nabízí remastrovaný debut „Faith“ a z domácích luhů a hájů pozdvihneme kapelu Jananas a jejich stejnojmennou desku.

 
Ghostface Killah - Apollo Kids
Čtyřicetiletý Dennis Coles známý světu jako Ghostface Killah potěšil své fandy devátým sólovým albem nazvaným „Apollo Kids“. Na něm se vrací spíše k projevu Wu-Tangu a sklízí za to pochvalné kritiky a uznání. Fanouškům nabízí dvanáct skladeb a jeden bonus, sklady jsou ke slyšení na jeho profilu na MySpace. S novou deskou mu pomáhala také řada známých kolegů jako Redman, Method Man, Game, Raekwon, Busta Rhymes, Cappadonna, GZA či Black Thought. Ghostface tak vstoupil do své dvacáté sezony na scéně vskutku razantně a brzy se GFK chystá vydat i další alba „Blue & Cream“ a „Supreme Clientele Part II“, tedy pokračování díla z roku 2000.

 


George Michael - FaithTo George Michael se rozhodl udělat radost svým příznivcům po celém světě jiným způsobem. Remastroval své debutové album „Faith“, které vyšlo už v roce 1987. Sedmačtyřicetiletý rodák z Londýna tak přináší veleúspěšnou desku, která se v USA stala diamantovou a o rok později nejprodávanější vůbec, v novém kabátě. „Faith“ se celkově prodalo přes jednadvacet milionů kopií a nyní si ho můžou fanoušci pořídit ve třech různých podobách. První je dvoj CD, které obsahuje remastrovaný originál a bonusový nosič s instrumentálními a remixovanými skladbami. Druhou možností je, že si k té první přibalíte DVD se sedmi remastrovanými videoklipy a dalšími lahůdkami. Anebo si nenecháte ujít box set, kde kromě výše zmíněného najdete i vinyl s originálním albem, knižní booklet s rozhovorem, raritní fotky, vstupenky, plakát a řadu dalších drobností.
JananasV letošních nominacích na žánrové Ceny Anděl nás v kategorii Folk & country zaujala kapela Jananas. Jejich stejnojmenný debut vyšel v poslední den loňského roku, a tak stihl splnit pravidla pro nominaci. A je nutné dodat, že v závěrečné trojici není náhodou, nebo snad omylem. Zpěvačka Jana Infeldová, kterou můžete znát ze seriálu „Rodinná pouta“ má skvělý hlas a s kolegy kytaristy Janem Vávrou a Jaromírem Fulnekem dávají dohromady velmi zajímavý moderní folk s chytlavými melodiemi a výtečnými vtipnými texty. Album natáčeli téměř celý loňský rok u producenta Martina Ledviny, který má za sebou spolupráce s Anetou Langerovou či Tomášem Klusem. Kapela Jananas pokřtí svou desku v úterý 8. února v pražské Malostranské besedě. Natočen už je také klip k písni „Raut“, která je tak trochu o nás novinářích, jsme tedy velmi zvědaví, jaký bude.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání