Pod stromeček s kvalitními nosiči

KULTURNÍ SERVIS PULSVánoce jsou ideální doba, kdy můžete svým nejbližším pořídit originální nahrávku jejich oblíbených interpretů. V aktuálním vydání CD tipů jsme vybrali tři zásadní. Výběr velkých hitů autorské dvojice Hapka a Horáček, kompletní sbírka nahrávek her Divadla Járy Cimrmana a jako malý bonus první posmrtné album Michaela Jacksona.

 

Hapka a HoráčekŠestašedesátiletý skladatel Petr Hapka a o osm let mladší textař Michal Horáček jsou velmi silná dvojice, jejíž písničky zná každý. Dělají spolu už čtvrt století a nyní vydávají pod názvem „Benefice černých koní“ výběr toho nejlepšího, co spolu za tu řadu let vytvořili. Na dvou CD nosičích najdete šestatřicet písní a dohromady můžete poslouchat dvě a půl hodiny krásné hudby a výtečných textů. Nechybí zde skladby jako „V Penzionu Svět“, „Přišlo mi to vhod“, „První noc v novém bytě“, „S cizí ženou v cizím pokoji“, „Štěstí je krásná věc“, „Bude mi lehká zem“ a řada dalších. Prakticky co stopa, to hit. Uslyšíte tak hlasy pěveckých hvězd jako Lucie Bílá, Richard Müller, Hana Hegerová, Jana Kirschner, Karel Gott, Richard Krajčo, Vojtěch Dyk, Daniel Landa, ale třeba i Bolka Polívku, Jarka Nohavicu či samotného Petra Hapku. Tohle je skutečně výtečná sbírka písní, kterou stojí za to mít pohromadě.

 


Jára CimrmanA pokud jsme zmínili jednu skvělou autorskou dvojici, pak budeme v podobném duchu pokračovat. Zdeněk Svěrák a v červnu zesnulý Ladislav Smoljak spolu pro Divadlo Járy Cimrmana napsali patnáct krásných her, které nyní vydavatelství Supraphon nabízí v souhrnném balíčku. Na celkem sedmnácti nosičích najdete kromě všech her i sestřihané části z původních nahrávek a další semináře. Bonusem je pak brožura "Dějiny DJC v datech" autora Davida Smoljaka, syna Ladislava. Jestliže vám doma chyběla nějaká nahrávka, nebo je ještě máte na kazetách, pak je ideální pořídit si tento ojedinělý a dosud nevídaný komplet nazvaný "Všech 15 her a texty, na které se nedostalo". Sice jde o poněkud nákladnější záležitost, ale pro milovníky Járy Cimrmana je určitě vítaná.

 Michael JacksonA dalším spojovníkem je tentokrát bohužel smrt. Král popu Michael Jackson zemřel rok před Smoljakem. Ovšem v srdcích, mysli a především uších ho máme všichni dodnes. Jelikož o něm bylo známo, že na svá alba vybíral skladby z velkého množství nahraných, pak je nasnadě, že přichází vydavatelství Sony Music s první jeho posmrtnou deskou nazvanou jednoduše „Michael“. Najdete na ní deset písní, na nichž se podílela taková jména jako Akon, Lenny Kravitz či 50 Cent. Jsou zde věci, které byly připravovány na nové album ještě za Jacksonova života, ale i dvě hodně staré skladby a třeba i píseň „(I Like) The Way You Love Me“, která vyšla už před šesti lety na „The Ultimate Collection“. Na oficiálních stránkách Michaela Jacksona je už celé album k poslechu.Text: Pavel Urban
Foto: oficiální stránky interpretů


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání