Monkey Business dali svým fanouškům ten nejhezčí dárek

Monkey Business
Ve středu 15. 12. se v prostorách Velkého sálu pražské Lucerny konala jedinečná show, koncert kapely Monkey Business. Fanouškům tuto akci de facto darovala společnost AVG Technologies. A bylo to skutečně povedené předvánoční zpestření. Aby toho nebylo málo, přizvala skupina i dva výjimečné hosty – Jiřího Korna a Davida Kollera.

 
Vstupenku na slibný večer získali příchozí velmi jednoduše. Stačilo pouze zodpovědět pár kvízových otázek, které nalezli na stránkách společnosti AVG Technologies. Po následné registraci a vyhlášení výsledků se tak 2 000 lidí stalo šťastnými majiteli lístků. Na koho se neusmálo štěstí, ten si mohl užít VIP komfortu v podobě speciálního vstupného. Výtěžek z tohoto prodeje šel na konto Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Všichni navíc dostali poukaz na jedno pivo zdarma.

 

Ti, kteří letos v létě zavítali například na Open Air Festival, rozpoznali scénu, která byla okolo pódia. Velká černá plachta s bílým nápisem Monkey Business skrývala za sebou překvapení večera. K závěsu se tak logicky postupně přesunul dav diváků, který netrpělivě vyčkával, až se odstraní opona.

 

Monkey BusinessStále se hledá libido a navíc už i Ruppertovi vlasy
Po krátkém singlu následují tóny písně „Who Killed My Libido?“ a fanoušci začínají tušit, že se budou moci prodrat ještě kousek kupředu. Gradace hudby, tři – dva - jedna, opona padá a dav se o metr přibližuje k jevišti, kde už řádí „indiáni“ Monkey Business. Matěj Ruppert okamžitě vběhne na prodloužené pódium, kde zdraví své příznivce, jež zatím netuší, co skrývá pod čelenkou z peří. Když ji odhodí, tak si jeho vzhled nezadá s kdejakým Čerokým. Jeho hlavu zdobí červené číro a obličej má pomalovaný podle indiánských tradic. Některé barvy i fosforeskují. Trochu z něj jde hrůza, ale je to showman jak ho známe a publikum se skvěle baví. Jen fanynky možná ve skrytu duše doufají, aby se později vrátil ke svému blonďatému melíru.

 

Něžnou část zde zastupuje, pro dnešní večer copatá, Tonya Graves. Indiánské oblečení jí skvěle padne a oproti bosému Ruppertovi zvolila i stylové kozačky. Za hudebními nástroji dále poznáváme i dalšího indiána Ondřeje Brouska, kovboje Romana Holého, Oldu Krejčovse nebo očního lékaře Imrana Zangiho. Ten je znám tím, že občas rád zahraje na perkusy a předvede své umělecké vlohy. Publiku se dostává pořádné dávky jak starších hitů, tak i nových písní z plánovaného alba, které kapela brzy vydá.

 


Indiáni si přizvali bratry Korna a Kollera
Monkey BusinessNa scéně však Monkey Business nezůstávají sami. Jako prvního hosta si přivedou Jiřího Korna, s nímž si Matěj Ruppert zazpívá duet „Karel nese asi čaj“. Zajisté nemusíme zdůrazňovat, že Viléma Čoka zde hlasově zastupuje právě Ruppert. A jde mu to skvěle, což i Korn kvituje s úsměvem. Frontman Monkey Business však ovšem ještě přidává taneční figury a´la electric boogie, což jen umocňuje nadčasovost tohoto hitu z osmdesátých let.

Další osoby, které se objeví na pódiu, nejsou přímo veřejně známé. Kapela chce být s fanoušky v co nejužším kontaktu, a tak některé vybídne, aby si s nimi zahráli. Jako první usedne za klávesy mladík, kterému jde hraní velmi dobře. Další mladý muž skončí za bubny a pořádně to rozjede. Když se na pódium dostane dívka, jež svým zpěvem odzbrojí všechny v sále, včetně kapely, začíná to vypadat, jako by Monkey začali hledat nové talenty.

 

Přichází ale další vzácný host. David Koller zazpívá tklivý song „Chci zas v tobě spát“, při němž si notuje společně se všemi v sále. Po mohutném potlesku však pódium ještě neopouští a předvádí své hudební umění i za bubny.

 

Monkey BusinessOheň i ochranka na pódiu
„Ještě nemáte dost?“, ptá se skupina svých příznivců. Evidentně ne. Nevadí, Monkey mají stále co nabídnout. Za neutuchajícího jásotu a živé hudby se Matěj Ruppert spouští na diváky a nechává se posílat po jejich rukou kamsi pryč. Tonya Graves vše raději sleduje z pódia a nejspíše doufá, že se jí parťák brzy vrátí. Brzy nastává vrchol koncertu, který Matěj ozvláštní pliváním ohně. Na úplný závěr večera kapela vytáhne několik diváků na pódium, aby to s nimi pořádně rozjela. Mnozí fanoušci toho využijí ke společným fotkám, někteří skupinu dokonce obdarují předčasným Ježíškem. Dere se sem stále více a více příznivců.

 

To se ovšem nelíbí ochrance, která dav pomalu zadržuje. Ale zkuste si to, když nemáte takovou autoritu. Teprve až Ruppert vyzve všechny, aby se v poklidu vrátili na své místo, a tak všichni poslušně cupitají zpět. Poté se kapela rozloučí, ale bez přídavku by to bylo nemyslitelné. Na závěr blok písní uzavírá „Piece Of My Life“. Dvouhodinový zážitek, který neměl jediný slepý moment, je u konce. Howgh!


FOTKY Z KONCERTU MONKEY BUSINESS ZDE
Text: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání