Lucie Bílá – ledová královna ovládla Operu

Lucie Bílá - Bílé Vánoce Lucie Bílé
Zlatá slavice má se svým turné Bílé Vánoce Lucie Bílé tak velký úspěch, že pro své pražské fanoušky musela zorganizovat ještě další vystoupení. V pondělí 13. prosince oslavila svůj svátek ve Státní opeře dvojkoncertem. Soudě podle zpěvaččina zářivého úsměvu to byl velký zážitek nejen pro diváky, ale také pro ni.

 
 

Lucie Bílá - Bílé Vánoce Lucie BíléLucie Bílá opět předvedla, že patří mezi klenoty naší hudební scény. Vstupenky na její pražský koncert ve Státní opeře byly velmi rychle vyprodané. Dlouho to však netrvalo a přišlo šťastné oznámení o přidaném vystoupení. To se odehrálo ve stejný den v odpoledních hodinách. Nejen tím však byla tato část turné výjimečná. Na rozdíl od předchozích vystoupení, kde umělkyni doprovázela kapela Petra Maláska rozšířená o smíšený vokální sbor, se k ní v Opeře připojil také Pražský studiový symfonický orchestr s dirigentkou Miriam Němcovou a Český chlapecký sbor Boni Pueri řízený Pavlem Horákem.

 

Celé turné „Bílé Vánoce Lucie Bílé“ bylo požehnáno záštitou pražského arcibiskupa Mons. Dominika Duky, který se koncertu ve Státní opeře osobně zúčastnil. Ten předal všem přítomným své vánoční poselství a zdůraznil, že je důležité, aby se k sobě lidé chovali hezky nejen o Vánocích, ale i během celého roku.

 

Lucie se na pódiu objevila v krátkých sněhobílých šatičkách a lehkém plášti. S touto image doplněnou zářivými šperky vypadala jako ledová královna. Ovšem bylo by to poprvé, co by tato pohádková postava lidská srdce nezmrazovala, ale naopak příjemně zahřívala. Bílá působila velmi optimisticky a rozdávala úsměvy na všechny strany.

 

Během večera zazněly songy ze zpěvaččina nového alba „Bílé Vánoce“, jako „Tambor“, „Být dítětem svítícím“, „Slyš chór“, ale i známé vánoční koledy „Tichá noc“ nebo „Rolničky“, které na CD najdete také. To v současné době získalo ocenění třikrát platinová deska. Lucie si do Opery pozvala také speciálního hosta, zpěvačku Martu Kubišovou. Společně si zazpívaly píseň „Purpura“, Kubišová pak ještě přítomné potěšila známou skladbou „Chtíc, aby spal“.

Lucie Bílá - Bílé Vánoce Lucie BíléBěhem celého vystoupení vládla příjemná atmosféra a diváci se skvěle bavili, dokonce během některých písní doprovodili zpěvačku tleskáním. Bílá všem přítomným ukázala, že nepotřebuje velkolepé kulisy na jevišti, stačí pouze souhra světel a její přítomnost. Z jejího sametového hlasu a krásného projevu běhal mráz po zádech. Zážitek z koncertu byl, jak to zpívá Lucie v jedné ze svých písní, „tak nádherný, závratný víc než sráz“.
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Lukáš Rodl

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání