Tricky koncem ledna představí album se svým pravým jménem

koncert trickyJe typické od jedné z nejvíc nepředvídatelných postav v hudebním světě, že první album, které nese jeho rodné jméno, je jedno z jeho nejméně introspektivních alb. Umělec Adrian Thaws dobře známý jako Tricky, přijede 31. ledna 2015 do Prahy, aby v Lucerna music Baru svou debutovku představil osobně.


„Pojmenováním desky Adrian Thaws říkám, že mě vůbec neznáte,” nechal se slyšet Tricky, když popisuje svou jedenáctou desku. „Tolikrát mě už lidi zkoušeli odhadnout, ale já se s každou novou deskou vydávám úplně jinam.”

Adrian Thaws je barevná poutavá kolekce písniček, které přecházejí od hip hopu k house, od jazzu k blues, od rocku k reggae. Bylo nahráno v Trickyho domácím studiu v Londýně, kam opět přesídlil po téměř dvou desetiletích v New Yorku, Los Angeles a Paříži, a podílela se na něm celá řada mezinárodních spolupracovníků: Francesca Belmonte, Nneka, Mykki Blanco, Bella Gotti, Tirzah, Blue Daisy a Oh Land. Je to deska, která se musí poslouchat pořádně nahlas.

„Řekl bych, že to je moje klubové hiphopové album,” prozradil Tricky. „V klubu jsem svou hudbu slyšel jen párkrát, ale od svých čtrnácti let jsem po klubech vyrůstal: bluesové mejdany, hiphopové kluby, pár rave parties. Nejsem známý tím, že dělám muziku pro kluby, ale na téhle desce pár takových písniček je – alespoň takových, které za klubovou muziku považuju.”

 

koncert tricky


Tricky dělá komplikovanou hudbu, protože Adrian Thaws měl komplikovaný život. Narodil se v roce 1968, vyrostl ve velké rodině, která byla doslova černobílá, venkovsko-městská, ve které byly silné ženy a nestálí muži. Poznáte ho podle převzatých písniček. Klasika Janet Kaye z roku 1979 s názvem Silly Games připomíná jeho dětství v bristolské čtvrti Knowle West. London Posse a jejich píseň z roku 1990 Gangster Chronicle sahá k jeho hudebnímu dospívání s Wild Bunch a Massive Attack, kdy se nazýval Tricky Kid, před tím, než začal svou sólovou kariéru v roce 1995 se skvělým albem Maxinquaye.


Adrian Thaws je Trickyho druhé album na jeho labelu False Idols vycházející prostřednictvím !K7, po albu s názvem False Idols z roku 2013. Na desce Adrian Thaws především vyniká jeho hlas, ale Tricky se zas obklopil skvělou společností. Z False Idols opět přichází irsko-italská zpěvačka Francesca Belmonte, která zpívá v Lonnie Listen, Something in the Way, I Had a Dream a novém singlu Nicotine Love.

Na desce jsou i nové tváře. Britka MC Bella Gotti (původně známá jako Nolay) ve dvou hiphopových skladbách Gangster Chronicle a Why Don’t You. „Její styl je tak agresivní,” řekl Tricky. „Není totiž nic horšího než slabý hiphop. Když ho dělám, chci, aby zněl pěkně intenzivně.” Američan MC Mykki Blanco, který zpívá s Francescou v androidském hiphopu Lonnie Listen’s nadchl Trickyho, když mu předskakoval v Německu. „Viděl jsem chlápka v minisukni a na vysokých podpatcích, který málem zbořil pódium. Představte si chlapa jak horu, co divočí jak ženská – prostě někdo, kdo to všechno rozseká na kusy.” Londýnská zpěvačka Tirzan v Silly Games a v úvodní skladbě Sun Down, Trickyho dcera Mazy, Oh Land v duetu s Trickym Right Here. Blue Daisy z Británie jako spoluautor v My Palestine Girl. „Dělat muziku je snadné,” nastínil Tricky. „Musíte k sobě být jen upřímní.”

Vstupenky na jeho koncert, který se uskuteční 31. ledna v pražském Lucerna Music Baru budou v předprodeji od 26. listopadu v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu www.musicbar.cz za 540,- Kč + poplatky. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 650,- Kč.

 

 Text: Otiz
Foto: Lucerna music bar

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání