Čím potěšit na Vánoce? Do Prahy se chystá Eros Ramazzotti

eros ramazzotti v prazeItalská superhvězda, Eros Ramazzotti, se po dvou letech od úspěšného Noi Tour vrátí do České republiky. Pop-rockový zpěvák, kytarista, skladatel a producent, který za svou dlouholetou kariéru prodal více jak 55 milionů kopií svých nahrávek. Do pražské O2 areny dorazí představit své největší hity, ale i skladby z nového alba, které by u společnosti Universal mělo vyjít na jaře příštího roku.


Eros Ramazzotti první výrazný úspěch zaznamenal už v roce 1984 na festivalu v San Remu. Jako jednadvacetiletý nováček soutěžil v rámci klání začínajících interpretů. Předvedl vlastní píseň „Terra promessa“, což stačilo k tomu, aby vzbudil pozornost jak u publika, tak u lovců talentů hned několika velkých gramofonových firem, které o Erose projevili velký zájem, především proto, že byl osobitý. Přinesl svěží melodicky styl, v němž se typická italská kantiléna umně mísí s rockem, soulem a bluesem.

eros ramazzotti v prazeVášeň, láska a velké emoce na straně jedné, civilní projev, inteligence, hudebnost na straně druhé – to vše najdete i v jeho prvních hitech, které ani po letech neztratily nic ze svého kouzla a mezi které patří: „Una storia importante“, „Adesso tu“, „Un cuore con le ali“, „Emozione dopo emozione“, „Ma che bello questo amore“, „Senza perdici di vista“, „La luce buona delle stelle“, „Solo con te“, „Se bastasse una canzone“ - stejně jako jeho první alba „Cuori agitati“ (1985), „I nuovi Eroi“ (1986), „In certi momenti“ (1987), „Musice e...“ (1988) nebo „In ogni senzo“ (1990). Na svém kontě má téměř tři desítky alb. Během několika posledních let vydal nahrávky „E2“ (2007) a „Ale I Radici“ (2009), se kterou ve stejném dorazil koncertovat i do Prahy.

V roce 2013 v České republice představil album „Noi“, jehož vydání ohlásil singl „Un angelo disteso Al Sole“. Spoluautoři skladby jsou Saverio Grimaldim a Luca Chiaravalli, který také produkoval album společně s Erosem.

Už od první poloviny osmdesátých let sklízí Eros Ramazzotti úspěchy nejen po celé Evropě. Například ve Španělsku točí výhradně ve španělštině, což má ohlas rovněž v Jižní Americe a ve Spojených státech, kde je vedle italské také velká španělská komunita. Své publikum však má také v Japonsku, na Filipínách nebo v Austrálii. Vystupoval spolu s Eltonem Johnem, Rodem Stewartem, Sheryl Crowovou nebo s Joem Cockerem, a není to tak dlouho, co natočil velmi úspěšný duet s Tinou Turner.

Eros Ramazzotti je oblíbený především u žen. Pravě spojení jeho přitažlivé sexy vizáže a hlasu s nezaměnitelnou barvou z něj děla dráždivě svůdný objekt. „Jsem nepolepšitelný romantik,“ tvrdil v jednom z rozhovorů, ve kterém se dále přiznal, jak moc ho ještě baví fotbal, pobyt na venkově, nebo jízda na koni. Jeho život ale určuje hudba. Nejsou to prý jenom koncerty, televize nebo natáčení videoklipů, ale svůj čas věnuje komponování anebo práci v nahrávacím studiu. V České republice se v rámci samostatného koncertu představí potřetí, a to 30. října 2015. Naposledy nadchnul fanoušky v roce 2013 v pražské O2 areně. Nyní se po dvou letech vrací představit mimo jiné skladby ze své chystané novinky. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal na www.ticketportal.cz – oficiální předprodej bude zahájen 18. prosince 2014 od 9 hodin.

 


 Text: Petr Novák
Foto: Live Nation

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání