Velkou filmovou premiéru zažije Čecháček a totáček Xindla X

xindl xXindl X přichází s dalším singlem Čecháček a totáček. Rád by s ní připomněl – nejen u příležitosti 25. výročí pádu železné opony - jak je důležité vážit si svobody, nevolit komunisty a postavit se zastáncům starých pořádků. Premiéra se uskuteční již v úterý 14. října od 11:30 v kině Světozor.


„Važte si svobody a sundejte růžový brejle,“ vzkazuje autor. Xindl X dodává: „Tuhle písničku jsem napsal proto, že jsou tendence se dívat do minulosti skrz růžový brejle, říkat, že to tehdy bylo lepší a zapomínat na to, jak to doopravdy bylo. Takže myslím, že je určitě dobrý si občas připomenout, jak to tehdy doopravdy bylo. A kdy je lepší čas, než na 25. výročí od doby, kdy jsme se zbavili totality.“

Premiéra bude pojata jako výlet do předlistopadových časů se vším, co k tomu patří - od uvaděček, přes soudružské projevy, až po retro občerstvení.  Pojďme podniknout exkurzi do minulosti, začneme si vážit přítomnosti.

Čecháček a totáček je už v pořadí třetím singlem z jarní desky Xindla X s názvem Čecháček Made. Videoklip k ní - stejně jako dva předchozí a velmi úspěšné (každý přes 2 miliony zhlédnutí) - vytvořil Ondřej Pfeiffer. Barbína a V blbým věku - se dočkaly velkého ohlasu, přičemž posledně jmenovaný kraluje špičce hitparády nejhranějších písní už na tři měsíce.

 

xindl x


Na  Xindla X čekají tři velké podzimní koncerty v rámci turné Čecháček Made. Exkluzivní vystoupení odehraje v doprovodu své kapely 29. října v Brně (Melodka), 5. listopadu v Praze (Lucerna Music Bar) a 6. 11. v Bratislavě (KC Dunaj). Kromě zmiňovaného nového singlu zahraje i další z posledního CD Čecháček Made a samozřejmě i všechny další hity. Dojde i na několik hudebních překvapení. Už nyní můžeme prozradit, že se můžete těšit na téměř tři hodiny hudby, ve kterých kromě Xindla X vystoupí The Tap Tap, David Deyl, Voxel, Pavel Callta, Petr Lüftner a Mirka Miškechová.

Vstupenky lze koupit už nyní prostřednictvím sítě Ticketpro nebo přímo v klubu pro Prahu (www.musicbar.cz) a Brno (www.smsticket.cz a www.melodka.cz); v Bratislavě v klubu KC Dunaj.
A neváhejte, vstupenek valem ubývá.

Po odehrání těchto tří koncertů si Xindl X plánuje natáčení soudtracku pro vznikající filmový muzikál Raportér režiséra Jakuba Sommera. Samozřejmě ho můžete slyšet pravidelně v jeho sobotním rádiovém pořadu Xindloviny na všech stanicích sítě HIT rádií nebo přečíst na denik.cz


Text: Johana Turnerová
Foto: Oficiální foto interpreta

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání